Obecnie w sklepach znajdziemy wiele produktów spożywczych zawierające różnego rodzaju konserwanty.

Dlatego też poszukują oni jedzenia, które jest wytwarzane naturalnie. W wielu sklepach dostępna jest ekologiczna zdrowa żywność. Bardzo wiele osób myśli, że trzymanie się diety to jedynie zmniejszenie przyjmowanych posiłków oraz rezygnacja z tłustych i niezdrowych dań, przykładowo z frytek. Dieta to jednak też ustalenie stałych godzin przyjmowania posiłków oraz wybór pokarmów, które możemy spożywać, np. zdrowych soków, takich jak noni czy sok grejpfrutowy. Oczywiście powinniśmy jeść jak najwięcej rzeczy nieprzetworzonych, dlatego w naszej wiecie muszą znaleźć się warzywa i owoce. Można przykładowo przygotować je na parze, ale dobre będą także gotowane. Z pewnością warzywa powinny stać się stałym dodatkiem do mięs, warto jeść dużo warzyw zielonych.

Warzywa zawierają większość makroskładników, witamin, minerałów, błonnika i wody, których organizm potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Wiele diet radzi aby warzywa stanowiły co najmniej 50% dziennego spożycia. Twoim głównym celem powinny być warzywa nieskrobiowe buraki, brokuły, kapusta, marchew, kalafior, seler, ogórek, bakłażan, warzywa liściaste, papryka, pomidory, cukinia. Zawierają więcej składników odżywczych i wody. Warzywa bogate w skrobię takie jak ziemniaki, kabaczki, groszek i kukurydza to wysokiej jakości węglowodany bogate w witaminy, minerały i błonnik, ale również bogate w kalorie i ubogie w wodę. Jednak właściwe przygotowanie warzyw będzie wymagało nieco czasu, nie zawsze będziemy mogli je należycie przygotować. Czasem przygotowanie pełnowartościowego posiłku zajmuje sporo czasu, nie wspominając już o zrobienie zakupów i wybraniu odpowiednich produktów. Dlatego też wiele osób decyduje się na catering dietetyczny Katowice, który dostarcza nam jedzenie do domu. To bardzo dobre rozwiązanie kiedy nie mamy czasu, wówczas nie będziemy musieli myć talerzy, tylko wyrzucimy zużyte opakowania.