W wielu budynkach znajdują się strychy oraz poddasza.

Są to konstrukcje wykorzystywane do zadań użytkowych, a często również mieszkalnych. Ze względu na swoją budowę mogą być jednak narażone na dość sporą utratę ciepła. To z kolei wpływa niekorzystnie na komfort przebywania w takim pomieszczeniu oraz na efektywność cieplną całego budynku, który będzie po prostu tracił zbyt wiele ciepła. W związku z tym dużą popularnością cieszą się nowoczesne metody izolacji takich konstrukcji pod dachami. Jedną z nich jest stosowanie specjalnej pianki PUR.

Co warto wiedzieć o ocieplaniu pianką PUR?

Proces ocieplania pianką PUR – najważniejsze informacje

Na krajowym rynku działalność prowadzi wiele firm, które specjalizują się w ocieplaniu poddaszy i strychów oraz innych wnętrz z wykorzystaniem pianki poliuretanowej. Metoda ta umożliwia skuteczną izolację różnych przestrzeni, w tym również takich, które sprawiają spore kłopoty. Sam proces izolacji polega na natryskiwaniu piany w odpowiedniej temperaturze i pod odpowiednim ciśnieniem bezpośrednio na izolowaną powierzchnię. Po zakończeniu pracy na powierzchni powstaje ciągła warstwa piany bez żadnych szczelin, otworów i szpar. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które może być stosowane nawet we wnętrzach o bardzo nietypowych kształtach.

Pianka PUR w przypadku takiej izolacji, jest nakładana na chronioną powierzchnię przy pomocy specjalnych agregatów. Sam proces aplikacji jest dość szybki i łatwy, a pianka skutecznie przylega do izolowanych powierzchni, niezależnie od materiałów, z jakich zostały one wykonane. Pianka poliuretanowa może być również stosowana jako materiał izolacyjny na zewnątrz. W takim przypadku warstwę dodatkowo zabezpiecza się przed promieniowaniem UV przy pomocy specjalnej farby albo lakieru.

Porządne firmy reklamujące się hasłem restauracje Ocieplanie pianką pur Częstochowa oferują izolacje charakteryzujące się bardzo dobrym poziomem izolacji. Są one również niezwykle trwałe, więc potrafią zachować swoje optymalne właściwości nawet przez 25 lat.