Czym obdarować dziecko, przystępujące do pierwszej komunii świętej? Takie pytanie z pewnością zadają sobie dziadkowie, rodzice chrzestni i pozostali członkowie rodzin chłopców i dziewczynek, mających przed sobą jeden z najważniejszych dni w duchowym życiu. Co najczęściej wręczane jest w trakcie uroczystości? Na jaki prezent warto się zdecydować, by wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka? Podpowiadamy kilka sprawdzonych rozwiązań, by nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji.

Dlaczego biżuteria jest dobrym prezentem komunijnym?

Choć moda na prezenty komunijne zmienia się w bardzo szybkim tempie, niektóre z nich nie tracą nic ze swojej aktualności, pomimo upływu kolejnych lat. Do tej kategorii należy przede wszystkim biżuteria, wpisująca się idealnie w koncepcje komunijnych podarunków. 

Jeśli uważasz jednak, że obdarować można nią wyłącznie dziewczynki, jesteś w dużym błędzie. Jak się bowiem okazuje, również i chłopcy ucieszą się z tego rodzaju upominku. Cennym źródłem inspiracji na temat biżuterii komunijnej dla młodych mężczyzn będzie z pewnością wpis „Co kupić na komunię dla chłopca? Biżuteria dla chłopca na komunię„, którego autor podsuwa kilka ciekawych pomysłów. Będą to z pewnością ponadczasowe złote łańcuszki z zawieszką w formie krzyża lub też zegarki sportowe czy smartwatche, z których ucieszy się z pewnością każdy pasjonat nowoczesnych technologii.

Jaką biżuterię warto wręczyć dziewczynce na komunię?

Wiesz już, jaką biżuterię warto wręczyć chłopcu w dniu pierwszej komunii świętej. Jak nietrudno się domyślić, upominek z tej kategorii dla dziewczynki otwiera znacznie większy wachlarz możliwości. Tym razem po sprawdzone w praktyce pomysły warto sięgnąć do artykułu „Jaka biżuteria na komunię dla dziewczynki? Zobacz nasze 10 propozycji„,  z którego zaczerpnąć można kilka cennych wskazówek. Autor wymienia tutaj przede wszystkim:

  • uniwersalne łańcuszki z motywem religijnym,
  • delikatne kolczyki lub klipsy dla dziewczynek, które nie mają przekłutych uszów,
  • srebrne lub złote bransoletki z aniołkiem, krzyżykami lub sercami.

Wybierając biżuterię na prezent komunijny dla dziewczynki, warto postawić na subtelne modele, które sprawdzą się na co dzień, stając się jednocześnie sentymentalną pamiątką po jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Które motywy biżuterii dominują wśród prezentów komunijnych?

Prezenty komunijne bardzo często nawiązują do religijnej symboliki. Dotyczy to również biżuterii, wśród której dominują krzyżyki lub medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej z Dzieciątkiem czy Jezusa Chrystusa. 

Wiele interesujących modeli zobaczyć można w ofercie ze strony https://lodzinscy.eu/352-komunia-swieta, gdzie zaprezentowano ponadczasową biżuterię komunijną. Na uwagę zwraca tutaj nie tylko bogactwo wzorów, ale również i różne kruszce, z których wykonane zostały ozdoby. To nie tylko klasyczne złoto, ale również i srebro – estetyką i skromnością idealnie wpisujące się w klasykę prezentów komunijnych. Wiele osób decyduje się jednak na odejście od tradycji, stawiając na bardziej uniwersalne motywy. Wśród nich pojawiają się m.in. serduszka, zdobione cyrkoniami, kwiaty czy czterolistne koniczynki, symbolizujące szczęście i pomyślność.

Co, jeśli nie biżuteria?

Biżuteria to jeden z najbardziej klasycznych prezentów komunijnych. Wśród nich nie brakuje jednak również innego rodzaju podarunków, zajmujących często wysokie pozycje na liście marzeń młodych ludzi. Najczęściej są to:

  • rowery lub hulajnogi  – wręczane już od lat, niezmiennie cieszą kolejne pokolenia,
  • tablety i laptopy – umożliwiające nie tylko rozrywkę, ale również i naukę,
  • smartfony – dzięki którym dzieci mogą utrzymywać stały kontakt z rodzicami,
  • czytniki e-booków, z których z pewnością cieszą się miłośnicy dobrej literatury.

Wśród nieco bardziej oryginalnych prezentów komunijnych znaleźć można natomiast wycieczki czy kursy, ale również i bony upominkowe. To doskonałe rozwiązanie dla osób, nie do końca odnajdujących się w zainteresowaniach dzieci, które mają być obdarowane prezentem komunijnym.

Na co zwrócić uwagę, wybierając prezent na komunię?

Wybierając prezent na komunię, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych aspektów, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji będzie znacznie łatwiejsze. Należą do nich:

  • pasje i zainteresowania dziecka, które ma być obdarowane,
  • jego indywidualne preferencje i gusta,
  • budżet osoby, kupującej prezent.

Niezależnie od ostatecznej decyzji, w dobrym guście będzie również skontaktowanie się z rodzicami dziecka, by poznać ich zdanie na temat wybranego podarunku.