Kierowcy którzy chcą odnowić auto niekiedy decydują się na ponowne lakierowanie, może być to także wynik stłuczki.

Po niezbędnych naprawach blacharskich, szpachlowaniu należy nałożyć nowy lakier na całe auto lub też na określone części. Obecnie w lakierniach stosuje się specjalne pistolety które pod ciśnieniem natryskują lakier na powierzchnię karoserii auta. Dzięki temu uzyskujemy jednolitą powierzchnię, są to pistolety lakiernicze, które stosowane są nie tylko w branży motoryzacyjnej ale nie znajdują zastosowanie także w innych branżach do lakierowania różnych powierzchni plastiku czy drewna.

Profesjonalny sprzęt dla lakierni

Czym charakteryzują się pistolety lakiernicze SATA?

Pistolety lakiernicze zasilane są sprężonym powietrzem, posiadają pojemniki na lakier które najczęściej umocowane są na górze, są to urządzenia które mogą rozpylać lakier w różnych kierunkach, uzyskując pożądany efekt. Kupując pistolet do lakierowania należy zwrócić uwagę na pobór powietrza, mogą być od pistolety nisko lub wysokociśnieniowe. W zależności od modelu rozprysk może występować na dużej lub też mniejszej powierzchni. Zasadniczo występują dwa rodzaje mocowania pojemników na lakier, będzie to pojemnik górny który zazwyczaj posiada pojemność około 600 ml. Można wybrać także pojemniki mocowane u dołu które mieszczą do 1000 ml lakieru. W zależności od prowadzonych prac, przykładowo pod autem pojemnik dolny może być wygodniejszy w obsłudze.

W przypadku profesjonalnych zastosowań warto wybrać pistolety lakiernicze SATA, rozwiązania które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Są to nowoczesne pistolety lakiernicze posiadające dysze tłumiące hałas podczas pracy. Można stosować je niezależnie od właściwości materiału który będzie lakierowany, są to urządzenia zapewniające bardzo równomierny natrysk. W pistoletach SATA zastosować standardowe pojemniki górne o pojemności 600 ml, zużycie powietrza w wielu modelach wynosi 430 l/min. Możemy wybrać także modele niskociśnieniowe 290 l/min.

Pistolety lakiernicze SATA z pewnością sprawdza się bardzo dobrze w zastosowaniach profesjonalnych, w zakładach lakierniczych. Wiele modeli możemy zakupić na stronie internetowej https://grupaurban.pl/product-category/producenci/sata/, możemy wybrać pistolety wykorzystujące różne ciśnienie, dostosować je do prac które będziemy wykonywali.