Gdy temperatury spadają, pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom dostęp do odpowiedniej odzieży roboczej. W tym celu najczęściej wybierane są spodnie robocze ocieplane do pasa. Czym warto kierować się przy zakupie takich ubrań BHP?

Właściwy komfort pracy ma bardzo duże znaczenie wtedy, gdy pracownik musi wykonywać swoje obowiązki w niesprzyjających warunkach. Wtedy, gdy temperatury są niskie, wykorzystuje się odpowiednią odzież ocieplaną.

Kiedy stosuje się spodnie robocze ocieplane?

Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy pracodawca zobowiązany jest do tego, aby zaopatrzyć pracownika w niezbędne wyposażenie potrzebne na jego stanowisku pracy.

Gdy pracownik wykonuje swoje obowiązki na zewnątrz, na przykład jako budowlaniec, drogowiec, operator maszyn, wówczas pracodawca musi także przekazać mu odzież, która zapewni komfort termiczny w trakcie chłodnych dni. Dotyczy to także tych stanowisk, gdy praca odbywa się w chłodniach i w innych miejscach o niższej temperaturze.

Jakie spodnie robocze ocieplane do pasa kupić?

Spodnie zimowe – ocieplane można podzielić na dwie kategorie, czyli na spodnie ogrodniczki oraz na spodnie do pasa. Skupmy się tutaj na tej drugie kategorii, czyli na spodniach do pasa.

Takie spodnie BHP kończą się na pasie i mogą być używane z dodatkowym paskiem dla większej stabilności. Są wygodne i mogą zaoferować bardzo wysoki komfort termiczny, a dzięki temu ochronić pracownika przed wyziębieniem.

Aby spodnie robocze ocieplane do pasa rzeczywiście działały dobrze, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Duże znaczenie ma warstwa docieplenia, w tym jego grubość oraz gramaturę. Im jest wyższa, tym spodnie będą miały grubsze docieplenie. Niektóre spodnie mają także wykończenie przyjemnym meszkiem, który poprawia wygodę.

Przy zakupie spodni ocieplanych także warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • materiał wierzchni – powinien być wytrzymały i trwały, wyższa gramatura oznacza grubszy materiał
  • wzmocnienia – potrójne szwy zapobiegają pękaniu materiału
  • kieszenie – z przodu, tyłu, na nogach, by zapewnić dużo przestrzeni do przechowywania

Dobre spodnie robocze ocieplane do pasa można kupić w sklepach BHP.