Chociaż alergie są dość powszechne, czasami reakcje mogą być niebezpieczne lub śmiertelne, gdy nie są leczone.

Ważne jest, aby wszyscy zostali przebadani pod kątem alergii, aby mogli uniknąć wyzwalaczy i skutecznie leczyć objawy. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej wskazówek, jak radzić sobie z objawami alergii, zamiast pozwolić im kierować swoim życiem!Podczas podróży samochodem korzystaj z klimatyzacji i zamykaj okna. Pomoże to usunąć alergeny z samochodu, jeśli musisz podróżować w sezonie alergicznym. Upewnij się, że klimatyzator jest ustawiony na tryb recyrkulacji, aby nie wprowadzać powietrza z zewnątrz. Wyceluj otwory wentylacyjne tak, aby nie uderzały w twarz.Nawet jeśli ludzie starają się unikać rzeczy, które powodują ich reakcje alergiczne, mogą nie zdawać sobie sprawy z warunków w swoim środowisku, które mogą pogorszyć ich objawy. Palenie, aerozole, zanieczyszczenia, opary i wilgotność mogą powodować nasilenie objawów u osób cierpiących na alergie i należy je monitorować.Jeśli bierzesz udział w zajęciach na świeżym powietrzu, takich jak biwakowanie, bieganie lub sporty zespołowe, być może będziesz musiał częściej niż zwykle prać ubrania treningowe lub mundurek – jeśli to możliwe, po każdym założeniu. Niektóre osoby, które są szczególnie wrażliwe, mogą nawet zostać podrażnione plamami z trawy, potem lub brudem na ubraniu.Pierz pościel przynajmniej raz w tygodniu. Pomoże to wyeliminować wszelkie wyzwalacze alergii, które możesz napotkać, takie jak pyłki. Podczas prania pościeli należy używać gorącej wody, aby zniszczyć nagromadzony pyłek. Pomoże Ci to łatwiej oddychać w nocy.Trzymaj się z dala od małych kwiatów, które nie mają dużo koloru. Te kwiaty to te, które mają tendencję do niepokoju alergii. Jak najlepiej radzić sobie z alergiami

Większe, jaśniejsze kwiaty, takie jak te, które przyciągają pszczoły i kolibry, zwykle nie powodują alergii, więc powinieneś być w porządku wokół tego rodzaju kwiatów.Kiedy przyjmujesz leki na alergie, niezwykle ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i farmaceutą w sprawie wszelkich produktów spożywczych lub innych leków, które mogą nie wchodzić w interakcje z Twoimi lekami.

Skutki uboczne i reakcje między lekami mogą być ekstremalne, więc przed ich przyjęciem musisz wiedzieć, czy istnieje jakiekolwiek ryzyko związane ze spożywaniem innych leków lub żywności.Jeśli Twoje dziecko często skarży się na objawy, takie jak zatkany nos lub częste kichanie, przyczyną mogą być alergie. Z biegiem czasu problemy te mogą utrudnić dziecku osiąganie dobrych wyników w klasie lub osiągnięcie pełnego potencjału. W takich przypadkach terapia alergiczna może powodować znaczną różnicę w samopoczuciu i zachowaniu dziecka.Kiedy i gdzie ćwiczysz, może mieć ogromny wpływ na rodzaj reakcji alergicznych, których doświadczasz. Ćwiczenia powodują, że oddychasz mocniej i szybciej wdychasz powietrze. Ćwicz wewnątrz lub poza godzinami pylenia, aby zmniejszyć narażenie na alergeny.Nie przyjmuj żadnych leków na alergie bez uprzedniego omówienia tego z lekarzem, dotyczy to również marek dostępnych bez recepty. Lekarze mogą doradzić, które leki są najlepsze na określone objawy, które masz.Twoje dziecko może potrzebować leków na alergię w pogotowiu w szkole. Jednak kiedy twoje dziecko idzie do szkoły, możesz napotkać pewne problemy z przyjmowaniem tych leków w pobliżu innych dzieci. Upewnij się, że szkoła wie o stanie i medycynie. Upewnij się, że szkoła ma pod ręką lekarstwa na wypadek nagłych wypadków. Jedną z rzeczy, które powinieneś zrobić, to powiedzieć szkole swojego dziecka, na co Twoje dziecko jest uczulone, a także zapisać to w swoim plecaku.Alergie często mają żałosne objawy przeziębienia, bez ostatecznej ulgi po przejściu infekcji. Znajomość możliwości radzenia sobie z objawami może sprawić, że życie z alergią będzie znacznie bardziej znośne. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, a możesz wyjść na zewnątrz bez brudzenia sobie spojrzeń z powodu kichania!