Gdy pary stają w obliczu rozwodu, sprawy stają się skomplikowane. Jest to mylący i frustrujący czas dla wszystkich zaangażowanych osób oraz bardzo łatwy czas na podejmowanie złych decyzji. Oto kilka rzeczy, których wszyscy ludzie powinni unikać, jeśli rozważają rozwód.

Bardzo ważne jest przestrzeganie odpowiednich procedur i załatwianie sprawy rozwodowej tak prosto i płynnie, jak to możliwe. Nigdy nie ukrywaj żadnych faktów przed adwokatem. Pamiętaj, że adwokat jest zawsze po stronie klienta, niezależnie od sytuacji. Ich zadaniem jest ustalenie, co się dzieje, a także zaplanowanie, aby jak najlepiej wykorzystać sytuację i rozwiązać sprawę. Jeśli nie powiesz im, że oszukiwałeś, uprawiałeś hazard lub cokolwiek innego, co wpłynie na sytuację, staniesz przed rozprawami sądowymi nieprzygotowanymi, a Twój adwokat może nie być w stanie uratować sprawy bez wszystkich informacji lub pełnej historii.

Naturalne jest złość i zdenerwowanie podczas rozwodu, a stres związany z sytuacją tylko pogarsza sytuację. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zły lub zdenerwowany, nigdy nie jest dobrym pomysłem wysyłanie groźnych wiadomości lub komentarze, które może zranić twojego małżonka.

Zachowaj spokój i staraj się nie pogarszać sytuacji. To nie tylko utrudni sytuację na poziomie emocjonalnym, ale możesz spotkać się z zarzutami w sądzie, które wpłyną na wynik sprawy. Chociaż będzie to trudne, kiedy stawisz się na rozprawie, ważne jest, abyś nie krzyczał, nie stawał się agresywny, nie groził ani nie okazywał gniewu przed sędzią. Sprawi, że będziesz wyglądał na niedojrzałego, niebezpiecznego i może wpłynąć na opinię sędziego, a także przeciągnąć wszystko znacznie dłużej, niż to konieczne. Nawet jeśli obecnie jesteś w stanie utrzymać się bez problemu, rozwód Warszawa może być drogi i z pewnością spowoduje, że twoja sytuacja finansowa zmieni się w kolejnych miesiącach i latach. Nawet jeśli nie przewidujesz problemu, ważne jest, aby się przygotować, a stawienie czoła rozwodowi nie jest przyjemną sytuacją.