Jeśli chcesz sobie ułatwić proces karmienia dziecka piersią, musisz wiedzieć, jakie rzeczy należy w tym czasie nosić.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy szukasz większej elastyczności w swojej garderobie, w sprzedaży z pewnością znajdziesz wiele różnych rodzajów i fasonów ubrań przystosowanych dla kobiet karmiących, które pomogą ci wyglądać i czuć się jak najlepiej. Dobry biustonosz lub podkoszulek do karmienia to podstawa garderoby każdej młodej mamy. Chociaż możesz zdecydować się na podniesienie lub odsunięcie zwykłego biustonosza, zauważysz, że w ten sposób staniki szybciej stracą funkcję odpowiedniego wsparcia dla biustu. Taka bielizna ma specjalne zatrzaski, napy lub haczyki, które pomagają złożyć część materiału bez wpływu na konstrukcje podtrzymujące stanika. Jeśli musisz rozpinać, podnosić, odsuwać lub rozpinać koszulę lub sukienkę, podkoszulek na ramiączkach pod spodem zapewni Ci lepsze poczucie zakrycia. Wybierz podkoszulek z szerszymi wycięciami na ramiona lub niższym dekoltem, abyś mogła odsunąć materiał na bok lub pociągnąć go w dół zgodnie z własnymi potrzebami.

Twój brzuch i połowa dekoltu będą nadal zakryte, gdy podnosisz lub rozpinasz górną warstwę, więc łatwo jest poczuć się mniej odsłoniętym.

Ubiór do karmienia piersią ma zapewniać łatwy dostęp dziecka do piersi. Koszule zapinane na guziki czy zatrzaski to prosty sposób na szybkie rozpięcie odzieży w razie potrzeby. Pozostawienie dolnych guzików zapiętych sprawi, że poczujesz się bezpieczniej i rzadziej pokażesz więcej niż zamierzałaś. Zatrzaski są łatwiejsze do ubierania lub wyglądają profesjonalnie, więc takie ubrania do karmienia piersią są idealnym wyborem dla pracujących mam. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś do pracy, czy na wieczorne wyjście, sukienka kopertowa lub z ukrytymi zamkami to odpowiedni wybór dla karmiącej mamy. Większość sukienek jest niewygodna w noszeniu podczas karmienia, zwłaszcza tych, które zapinane są na zamek błyskawiczny z tyłu, więc sukienka kopertowa jest idealnym rozwiązaniem. Zakładając taką odzież, nie będziesz mieć problemu z przystawieniem dziecka do piersi, a jednocześnie będziesz wyglądać szykownie.