Jeśli mamy glazurę i chcemy zmienić sobie listwy to trzeba będzie robić to delikatnie.

Jeśli listwa jest tylko przyklejona to można podważyć ją śrubokrętem i wtedy delikatnie ją odrywamy. To bardzo ważne żeby można było to zrobić w profesjonalny sposób. Nie jest wcale trudno oderwać płytkę ze ściany czy z podłogi, a tego nie chcemy. Skupiamy się na wymianie listew, a nie na tym żeby robić remont pokoju czy łazienki. Może też być tak, że listwy mocowane są na zatrzaski, a zatem też bardzo delikatnie je odpinamy. Nie spieszymy się i robimy to z zachowaniem koncentracji. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni z uzyskanego efektu. Oczywiście dobrze byłoby sprawdzić w sklepach czy taki rozmiar listew, jaki nam pasuje jest w sprzedaży. Często jest tak ze takich listew do glazury nie ma już w sprzedaży. Ostatni remont robiłyśmy wiele lat temu, moda się zmieniła i wszystko jest mniejsze albo większe. Warto, zatem przed zerwaniem listew wszystko bardzo dokładnie sprawdzić.

W ten sposób nie wdamy się w koszty z remontem całego pomieszczenia tylko znajdziemy listwy dopasowane do pomieszczenia.

Jeśli mamy listwy to można zabrać się za ich montaż. To jak montujemy takie listwy zależne jest do tego, z czego są wykonane. Jeśli to plastik to trzeba zostawić kilka milimetrów na narożniki. W przypadku listew drewnianych trzeba je spasować o wiele dokładniej. Musimy pamiętać że listwy trzeba dokładnie wymierzyć. Jeśli się pomyliśmy to niestety ale nie będą pasować. Lepiej jest uciąć nieco dłuższą listwę niż krótszą. Dobrze jest do klejenia wykorzystać pistolet do silikonu albo kleju, a wtedy ułatwimy sobie to zadanie. Skoro wiemy już jak montować listwy wykończeniowe do glazury to trzeba się za to zabrać. Warto też na samym początku postawić na listwy wykończeniowe wysokiej jakości, a wtedy nie trzeba ich w trakcie wymieniać na nowe. Oszczędzamy tym samym sporo czasu, siły i pieniędzy. Trwałe materiały są droższe, ale można je eksploatować przez dłuższy czas niż te modele tańsze.