Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością nie chcesz, aby twoje małe dziecko bawiło się bezpośrednio na zimnej podłodze z drewna czy płytek.

Potrzebujesz czegoś, co osłoni dziecko przed twardą podłogę, a dodatkowo zapewni rozrywkę, świetnie się w takich sytuacjach sprawdzają maty edukacyjne, które wspomagają rozwój poznawczy, wzrokowy i motoryczny. Prawdopodobnie myślisz, że jedyną zaletą maty do zabawy jest amortyzacja dziecka na wypadek upadku, ale to nie wszystko. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie maluchowi bezpieczniejszego środowiska do zabawy. Maty edukacyjne pomagają dziecku w rozwoju poznawczym, ucząc je podstawowych reakcji oraz podstaw przyczyny i skutku. Na przykład, Twoje dziecko może przypadkowo uderzyć zabawkowy instrument, a następnie celowo powtórzyć czynność, ponieważ uznało, że wydawany przez nie dźwięk był przyjemny. Angażując się w nowe bodźce i obserwując, co się dzieje, dzieci uczą się podstaw przyczyny i skutku. A mata do zabawy dla niemowląt to idealne środowisko do tego.

Zapewniają dużą, bezpieczną przestrzeń, w której Twoje dziecko może samodzielnie odkrywać świat we własnym tempie.

Jeszcze bardziej interesujące jest to, że gdy maluch raczkuje, poprawia swój rozwój wzrokowy. Większość dzieci zaczyna raczkować w wieku około 8 miesięcy. A im więcej się czołgają, tym bardziej rozwijają poprzez powtarzanie koordynację wzrokowo-ruchową. Ale czołganie się i raczkowanie jest dobre nie tylko dla rozwoju poznawczego i wzrokowego, przyspiesza również rozwój motoryczny. Innymi słowy, Twoje dziecko rozwija podstawowe grupy mięśni, i to dzięki rozwojowi tych mięśni dziecko może trzymać głowę w górze, siadać, czołgać się i ostatecznie chodzić, biegać i skakać. Chociaż mata edukacyjna jest idealna dla niemowląt i małych dzieci, starsze dzieci mogą docenić różne zabawki zapewniające wrażenia sensoryczne, które oferują. Odpowiednie dla niemowląt i dzieci, maty do zabawy można stosować przez wiele lat. Doskonale sprawdzają się w żłobkach, salach zabaw, w domu i na placach zabaw.