Pacjenci, którzy chcą skorygować wady zgryzu, mogą obecnie skorzystać z przezroczystych nakładek na zęby.

Są to nakładki silikonowe, nie są one zakładane na stałe, można zdjąć je na czas posiłku. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na łatwość utrzymania higieny zarówno jamy ustnej, jak i samej wkładki.

Zdejmowana nakładki na zęby z silikonu

Przezroczyste nakładki ortodontyczne Clear Aligner do korekcji wad zgryzu

Tradycyjne szyny metalowe mogą powodować otarcia i podrażnienia w jamy ustnej, zwłaszcza na początku terapii. Nakładki silikonowe są jednak zaprojektowane w taki sposób, aby zwiększyć komfort pacjenta. Wykonane z miękkiego, elastycznego silikonu, idealnie dopasowują się do kształtu zębów i dziąseł, co sprawia, że noszenie ich jest znacznie bardziej komfortowe. Każda nakładka Clear Aligner oraz Invisalign jest starannie dopasowywana do kształtu zębów pacjenta. Proces rozpoczyna się od skanowania jamy ustnej, który pozwala na precyzyjne zobrazowanie struktury zębów. Na podstawie tych danych ortodonta tworzy cyfrowy model zgryzu, który umożliwia planowanie terapii i produkcję nakładek.

Dużą zaletą nakładek Clear Aligner i Invisalign jest możliwość zdjęcia podczas posiłków. Pozwala to na utrzymanie prawidłowej higieny i uniknięcie problemów związanych z gromadzeniem się resztek jedzenia w trudno dostępnych miejscach. Nakładki Clear Aligner i Invisalign nie tylko eliminują konieczność noszenia szyn metalowych, ale również oferują efektywną korekcję wad zgryzu. Dzięki stopniowemu przesuwaniu zębów do pożądanej pozycji, nakładki silikonowe mogą skutecznie zniwelować różne problemy ortodontyczne.

Wkładki tego rodzaju są niezwykle praktyczne, dlatego coraz więcej pacjentów wybiera clear aligner opinie są bardzo pozytywne. Jest to dużo wygodniejsza forma korekcji zgryzu niż tradycyjne aparaty metalowe. Pacjenci doceniają możliwość zdjęcia nakładki, jest to szczególnie ważne w przypadku posiłków czy też szczotkowania zębów. Nakładki tego rodzaju są bardziej komfortowe, niektóre rodzaje aparatów noszonych wewnątrz zębów mogą powodować otarcia języka, dlatego warto wybrać zdejmowane nakładki silikonowe.