Chrapanie z pewnością nie jest niczym przyjemnym, dlatego też osoby które cierpią na ta dolegliwość testują różnego rodzaju sposoby na chrapanie.

Często chrapanie wynika ze zwężenia górnych dróg oddechowych. Przyczyny takiego zwężenia mogą być różne w większości nieszkodliwe. Chrapanie jest niebezpieczne tylko wtedy, gdy dochodzi do przerw w oddychaniu w nocy. W takim przypadku mówi się o bezdechu sennym. Ta ciężka forma chrapania powinna zdecydowanie zostać wyjaśniona przez lekarza. Z drugiej strony możesz samemu zapobiec nieszkodliwemu chrapaniu na różne sposoby na przykład poprzez prawidłową pozycję do spania lub zakładkę na nos. Chrapanie jest stosunkowo częstym zjawiskiem coraz więcej osób chrapie, zwłaszcza gdy się starzeją. Około 60 procent mężczyzn i 40 procent kobiet. Chociaż dla wielu osób odgłosy chrapania są stosunkowo niskie, w niektórych przypadkach są bardzo głośne i irytujące. Na przykład w Księdze Rekordów Guinnessa odnotowano głośność chrapania 93 decybeli. Odpowiada to mniej więcej hałasowi z ruchliwej autostrady. Podczas snu mięśnie oddechowe rozluźniają się, jeśli mięśnie są rozluźnione, przepływ powietrza podczas wdechu i wydechu może powodować ich wibracje. Często dotyczy języczka i podniebienia miękkiego, w rzadkich przypadkach gardła i podstawy języka. Odgłosy wydawane przez wibrujące mięśnie nazywane są chrapaniem.

Często chrapanie jest spowodowane zwężeniem górnych dróg oddechowych. Ponieważ jeśli drogi oddechowe są zwężone, prędkość przepływu wdychanego powietrza wzrasta, a ciśnienie w okolicy gardła spada.

 

To sprzyja wibracji rozluźnionych mięśni. Istnieje kilka przyczyn zwężenia górnych dróg oddechowych, jest to katar, zapalenie zatok, krzywizna przegrody nosowej, polipy nosa, powiększenie migdałków na podniebieniu i gardle, skrócona dolna szczęka. Problemem może być także nagromadzenie tłuszczu w gardle z powodu nadwagi dlatego też osoby które mają problemy z chrapaniem powinny zadbać o zbędne kilogramy. Oczywiście można także zakupić różne leki na chrapanie, jednak aby wybrać dobre trzeba zapoznać się z ich działaniem. Dlatego też warto sprawdzić ranking leków na chrapanie na stronie: http://sposobynachrapanie.pl/snore-block-dzialanie-skutecznosc-opinie/.