Laser pikosekundowy to urządzenie laserowe, które wykorzystuje bardzo krótki czas trwania impulsu, aby celować w endogenną pigmentację i cząsteczki atramentu z tatuażu w celu usunięcia ich.

Niektóre lasery pikosekundowe mają frakcjonowane części ręczne, które ułatwiają przebudowę tkanek i są stosowane w leczeniu blizn po trądziku, tkanki bliznowatej, fotostarzenia skóry i spłycania zmarszczek. Lasery pikosekundowe wykorzystują czasy trwania impulsu mniejsze niż 1 nanosekunda, co powoduje głównie uszkodzenie fotoakustyczne, to jest impulsy światła, które można zmierzyć zmianami ciśnienia, czyli falami dźwiękowymi, a nie fototermiczne zniszczenie cząstek pigmentu lub atramentu, mierzone przez wytwarzanie ciepła. Skutkuje to skutecznym usuwaniem nieprawidłowego pigmentu, przy jednoczesnym minimalizowaniu uszkodzenia fototermicznego otaczającej tkanki. Laser pikosekundowy selektywnie niszczy docelowy pigment czy obszar skóry, nie uszkadzając zdrowej, normalnej tkanki. Pozwala to na szybkie usunięcie nieprawidłowej pigmentacji przy minimalnym ubocznym uszkodzeniu otaczającej tkanki. Świat nauki i kosmetologii dopiero zaczyna rozumieć moc technologii pikosekundowej.

Kiedy mówimy o technologii pikosekundowej, chodzi przede wszystkim o lasery estetyczne, służące do usuwania tatuaży i pigmentacji skóry, takich jak blizny, przebarwienia lub znamiona.

Korzystanie z tej technologii pikosekundowej umożliwia kosmetologom i lekarzom medycyny estetycznej oferowanie swoim pacjentom najnowocześniejszego laserowego sprzętu kosmetycznego w celu uzyskania lepszych wyników zabiegów oraz skrócenie czasu gojenia. Więcej o takim laserze dowiesz się ze strony http://osadapiekna.pl/medycyna/laser-pikosekundowy-efekty-wskazania-i-ceny/. Podobnie jak wszystkie inne lasery, technologia pikosekundowa wykorzystuje energię światła do wykonania zadania. Jednak lasery pikosekundowe emitują to światło znacznie szybciej niż bardziej konwencjonalne produkty. Na przykład pikosekunda jest równa jednej trylionowej sekundy w porównaniu z innymi laserami, które emitują światło w impulsach nanosekundowych lub jednej miliardowej sekundy.