Czy wiesz, że wiadomości SMS są odbierane i przeglądane średnio w ciągu czterech minut? To sprawia, że ​​jest całkiem oczywiste, że jeśli jeszcze nie brałeś pod uwagę marketingu mobilnego, może to być właśnie to, czego potrzebuje Twoja firma.

Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej przydatnych informacji, tak jak w tym przykładzie.Zainwestuj trochę czasu i wysiłku, aby Twoja technika marketingu mobilnego była osobista i możliwa do dostosowania. Jeśli tworzysz aplikację, uczyń ją wyjątkową i prostą w użyciu oraz rozważ udostępnienie klientom odpowiednich opcji dostosowywania. Jeśli nie tworzysz w pełni rozwiniętej aplikacji, przynajmniej spraw, aby Twoja komunikacja mobilna była wciągająca i przyjemna.Ułatw swoim klientom udostępnianie Twojego mobilnego przekazu marketingowego. Opcje takie jak rabaty oparte na poleceniach lub sugestiach przekazania specjalnej oferty znajomemu mogą prowadzić do zwiększonej reklamy szeptanej. Wielu konsumentów szuka rekomendacji u znajomych i rodziny, więc ułatwienie udostępniania wiadomości mobilnych może znacznie zwiększyć bazę klientów.Zdecyduj już teraz, czy zamierzasz używać kodów QR czy 2D w swojej kampanii mobilnej. Twoi odbiorcy mogą nie rozumieć, jak wykorzystać określoną technologię, więc musisz upewnić się, że wybierasz coś aktualnego, popularnego i przyjaznego dla ludzi. Prowadzisz marketing do zwykłych ludzi; nie każdy będzie obeznany z technologią.Budowanie silnej marki w marketingu mobilnym wymaga pracy, jeśli chcesz odnieść sukces. Marketingowiec mobilny będzie postrzegany jako biznesmen, co oznacza, że ​​musisz popracować nad swoją ogólną reputacją, aby zyskać dobrą stronę klientów.Upewnij się, że Twoje wiadomości są kierowane zgodnie z ich przeznaczeniem w marketingu mobilnym. Nie będzie tu miejsca na bezsensowne słowa. Jeśli klient nie potrafi zrozumieć Twojego przekazu w kilku słowach, to w ogóle nie warto się z nim kontaktować. Musisz jasno określić swój cel.Podczas marketingu mobilnego pamiętaj, że nie każde urządzenie mobilne jest takie samo, a zatem treści, które tworzysz, muszą być dostosowane do ogólnej dziedziny, a nie do niczego jawnie konkretnego. Na przykład: Niektórzy ludzie mają wolniejsze połączenia niż inni, podczas gdy inni mają mniejsze rozmiary ekranu. Ogółuj, a nie konkretnie.Skorzystaj z aplikacji mobilnych, z których korzysta już wielu mobilnych konsumentów i które cieszą się dużą popularnością, np. Mapy Google. Pomysły na marketing mobilny zwiększające przychody firmy

Google ma Centrum firm lokalnych, które umieści Twoją firmę w swoich Mapach Google dla tego regionu.

W ten sposób Twoja firma będzie kierowana do odbiorców lokalnych w Twojej okolicy.Sprawdź swoją konkurencję. Spojrzenie na konkurencję to zawsze mądry pomysł, również w sferze marketingu mobilnego. Odwiedź witryny konkurencji na urządzeniu mobilnym i spójrz na oferowane przez nich aplikacje. Możesz zobaczyć, co robią dobrze, a także uczyć się na swoich błędach.Kiedy masz zaplanowane wydarzenie, takie jak duża wyprzedaż, możesz wysyłać wiadomości z przypomnieniem do ludzi. Powinieneś prawdopodobnie poinformować o tym ludzi z dwutygodniowym wyprzedzeniem, a następnie przypomnieć im o wydarzeniu na kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Nie wysyłaj ciągle wiadomości o jednym wydarzeniu.Musisz uzyskać czyjeś pozwolenie na wysyłanie wiadomości. Jeśli tego nie zrobisz, zostanie to uznane za spam i możesz mieć z tego powodu kłopoty. Poproś ludzi, aby zarejestrowali się jako klienci i zaznaczyli pole z informacją, że zgadzają się na otrzymywanie ofert promocyjnych za pośrednictwem telefonów komórkowych.Podsumowując, jest wiele do nauczenia się o marketingu mobilnym i wiele, co możesz zrobić, aby pomóc w rozpowszechnianiu informacji o Twojej organizacji. Skorzystaj z udzielonych Ci porad i korzystaj z nich w sposób, który Ci odpowiada. Idealnie, możesz trafić na rynek docelowy z najwyższą dokładnością.