Wędkarstwo od dawna jest świetnym sposobem na nakarmienie rodziny lub czerpanie przyjemności z przebywania na świeżym powietrzu.

Może to być nawet sposób na poznanie nauki i biologii. Bez względu na powód łowienia, poniższe wskazówki wzbogacą Twoje wrażenia i sprawią, że staniesz się znacznie lepszym wędkarzem podczas wędkowania.Łowienie wzdłuż linii brzegowej rzeki lub jeziora może przynieść niesamowite rezultaty. Ryby, które zbierają owady, połączą się w tych obszarach, więc zarzuć wędkę w ich pobliżu. Pamiętaj jednak, że na tych obszarach chwasty są często bardzo gęste.Rozsądnie byłoby wybrać muchę, która bardzo przypomina owady w obszarze, na którym łowisz na muchę. Spróbuj odwrócić kamień i dopasować przynęty do owadów, które widzisz pod nim. Dzięki temu Twoje muchy będą wyglądać bardziej autentycznie, co skutkuje większą liczbą brań.Zwróć szczególną uwagę na ruchy i działania ptaków wokół łowisk. Kiedy ptaki wielokrotnie nurkują w danym obszarze, jest to znak, że łowienie jest tam dobre. Ptaki uwielbiają jeść ryby i nurkują w kierunku wody, aby je złapać. Uważnie obserwuj ich zachowanie, a mogą sprawić, że przeżyjesz dobry dzień wędkarski.Nigdy nie wrzucaj niczego do wody, a dotyczy to zwłaszcza starej żyłki wędkarskiej. Podczas gdy cała ściółka szkodzi ekosystemowi, szczególnie szkodliwa jest żyłka wędkarska. Jak zachęcić dzieci do wędkowania?

Może zaplątać się w innych rybaków, ale co gorsza, może zaplątać się lub zabić ryby, a nawet inne dzikie zwierzęta, takie jak ptaki.Podczas gdy wiele osób łowi mnóstwo ryb za pomocą sztucznej przynęty, możesz mieć więcej szczęścia, łowiąc rybę z czymś, co żyje.

Od dawna wiadomo, że robaki są dobrym wyborem naturalnej przynęty, ale inne opcje są bardzo skuteczne, takie jak małe kraby i żywe krewetki.Dwie ryby, które często bardziej zwracają uwagę na żywą przynętę, to okoń o małym pysku i sandacz. Miej zróżnicowany arsenał, dołączając również pijawki do swojej skrzynki z narzędziami. Pozostaną przy życiu przez długi czas (przez noc), jeśli włożysz je do plastikowego lub styropianowego pojemnika z otworami wentylacyjnymi i odrobiną wody.Dobra pogoda często oznacza różnicę między udaną wyprawą wędkarską a nieszczęśliwą. Ważne jest, aby zanotować prognozę przed każdą wyprawą wędkarską. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie prognozy z tygodniowym wyprzedzeniem, dobrze jest też sprawdzić prognozę dzień wcześniej. Nie bój się zaplanować podróży na kolejny dzień, jeśli nadejdzie zła pogoda.Rybak powinien zrozumieć, w jaki sposób fazy księżyca wpływają na wszystko, na co łowisz. Zwykle najlepszy czas na łowienie ryb to pełnia księżyca. Powiedziawszy to, musisz wiedzieć, że oznacza to, że możesz być łatwiej widziany; dlatego należy podjąć niezbędne środki ostrożności.Aby upewnić się, że Twoja linia nie sprawia żadnych problemów, regularnie ją testuj. Kilka razy przesuń ostatnie 18 cali linii tam iz powrotem, czując ją między palcami. Poszukaj załamań, postrzępionych lub sęków. Jeśli znajdziesz jakieś, przetnij linię powyżej problematycznego miejsca.Podczas łowienia w słodkiej wodzie szukaj upadłych szczątków. Ożypałki, kłody w wodzie i liliowce są świetnymi miejscami do ukrycia się ryb, dlatego zwykle są doskonałym miejscem do wędkowania. Tylko upewnij się, że woda, do której wciągasz łódź, nie jest zbyt płytka, w przeciwnym razie możesz się utknąć.Rybołówstwo zaspokaja tak wiele rzeczy dla ludzkości; może być fajnie wyjść i cieszyć się przyrodą lub zjeść obiad dla rodziny. Niezależnie od powodów, dla których wędkujesz, zawsze możesz być lepszy. Upewnij się, że zastosujesz wskazówki, których nauczyłeś się w tym artykule, a będziesz.