Wiele osób chce mieć w domu podłogi drewniane, jednak bez konieczności skomplikowanej pielęgnacji tego materiału wykończeniowego.

Odpowiednim rozwiązaniem mogą być w takim przypadku płytki gresowe z imitacją drewna, które możemy zastosować nie tylko w salonie czy w sypialni, ale również w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, gdzie nie sprawdzi się drewno naturalne, jak łazienka, kuchnia czy przedpokój. Producent Ricchetti posiada w ofercie płytki Atelier Juta imitujące deskę drewnianą w ciepłym odcieniu średniego brązu, które doskonale sprawdzą się na podłogach w domu czy w biurze.

Płytki gresowe imitujące deskę drewnianą

Wszechstronne możliwości zastosowania płytek z efektem drewna

Decydując się na ozdobienie podłóg lub ścian dekoracją drewnianą, możemy skłonić się do bardziej naturalnych, klasycznych odcieni, ponadczasowych kolorów naturalnych, które doskonale nadają się do wszechstronnej aranżacji wnętrz. Jeśli staramy się zerwać z tradycją i postawić na bardziej innowacyjny styl, możemy znaleźć płytki gresowe z imitacją drewna o ciekawych tonacjach, takich jak biały lub niebieski, które dodają charakteru wnętrzom. Podłogi z płytek imitujących drewno sprawdzą się wszędzie tam, gdzie efekt wizualny ma fundamentalne znaczenie.

Wspaniały wygląd, wodoodporność i wysoka trwałość płytek gresowych z efektem drewna ułatwiają wszechstronne projektowanie, możemy je zastosować w każdej przestrzeni, jak również na zewnątrz. Płytki wysokiej jakości wyglądają niezwykle naturalnie, gdzie ciepłe kolory podkreślają słoje i sęki, jak w prawdziwym drewnie. Płytki imitujące deskę drewnianą możemy zastosować we wnętrzach tradycyjnych i nowoczesnych, świetnie wpisują się także w stylistykę minimalistyczną, skandynawską czy industrialną.

Płytki Ricchetti Atelier Juta możesz zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Ricchetti/7747. Obecnie podłogi drewniane są podstawowym elementem wystroju we wnętrzach mieszkalnych. Możemy taki efekt uzyskać niewielkim kosztem i bez problemów z pielęgnacją podłóg drewnianych, jeśli wybierzemy płytki gresowe imitujące panele czy deski drewniane. Nie ma również żadnych ograniczeń w zastosowaniu takich płytek, świetnie sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w łazience czy na tarasie lub balkonie.