Jeśli wybierzesz się na zakupy do sklepu czy drogerii, z pewnością zauważysz na półkach setki słoiczków i tubek z kosmetykami do pielęgnacji cery i ciała, które obiecują zdrowszą, lepiej wyglądającą skórę.

Jednak produkty kosmetyczne oferowane w powszechnej sprzedaży zawierają tylko ułamek składników aktywnych, które można znaleźć w produktach przeznaczonych wyłącznie dla gabinetów lekarskich i salonów kosmetycznych. Pomaga to zapewnić, że kosmetyk nie zaszkodzi komuś, kto nie używa go zgodnie z zaleceniami lub nie jest do niego dobrze dopasowany. Ale oznacza to również, że produkty te są często zbyt słabe, aby osiągnąć pożądany efekt, jakiego oczekuje konsument. Z drugiej strony, profesjonalne produkty do pielęgnacji skóry zawierają znacznie wyższe stężenia składników aktywnych i dlatego są poddawane większej kontroli, co ostatecznie przynosi korzyści wszystkim. Przed dopuszczeniem do obrotu potwierdzono bezpieczeństwo i skuteczność takich kosmetyków w kontrolowanych badaniach. Nie wszystkie produkty przeznaczone wyłącznie dla gabinetów kosmetycznych wymagają recepty czy zaleceń lekarskich, ale mają znacznie silniejsze działanie niż ich odpowiedniki przeznaczone do ogólnej sprzedaży.

Dzięki temu będą one działać szybciej i skuteczniej w leczeniu określonych problemów skórnych i poprawie ogólnego stanu zdrowia skóry.

Ponadto firmy, które udostępniają swoje produkty wyłącznie za pośrednictwem gabinetów kosmetycznych, prawie zawsze stosują zewnętrzne testy kliniczne, aby upewnić się, że ich produkty są bezpieczne i skuteczne. Poza tym otrzymasz rekomendacje od specjalistów pielęgnacji skóry, zanim kupisz określony produkt kosmetyczny, dlatego będzie on idealnie dobrany do twoich potrzeb. To ogromny plus korzystania z profesjonalnej pielęgnacji skóry, takiej jak firmy clarena. Ocena Twojej skóry przez doświadczonego lekarza lub kosmetologa, który może polecić odpowiednie produkty, pomoże uniknąć marnowania czasu i pieniędzy na produkty, które nie są odpowiednie dla twojego typu cery lub problemów ze skórą. W ten sposób prawdopodobnie uzyskasz lepsze wyniki, zaoszczędzisz pieniądze i sporo nerwów.