Wiele firm w dobie koronawirusa dezynfekuje stanowiska pracy, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa.

W wielu firmach pracownicy mają ze sobą bezpośredni kontakt co może sprzyjać zakażeniom, dlatego też trzeba zachować środki bezpieczeństwa, ale także zadbać o dezynfekcję. Koronawirus jest terminem obejmującym szeroki zakres chorób, od zwykłego przeziębienia po wirusa SARS, czyli zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. Ten konkretny koronawirus został oficjalnie nazwany przez WHO COVID-19 i jest to nowy koronawirus, którego nigdy wcześniej nie wykryto u ludzi. Obecnie już wiemy, że wiele rodzajów koronawirusa jest łatwych do wyleczenia, jednak rozwój nowych rodzajów wirusów jest bardzo niebezpieczny. Od bardzo dawna wiadomo, że ozon (O3) jest zdolny do dezynfekcji dużych pomieszczeń. WHO potwierdziło, iż ozon jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekujących dla każdego rodzaju mikroorganizmu, działa zasadniczo poprzez niszczenie cząsteczek, z którymi ma kontakt, w tym cząsteczek wirusa i bakterii, które mogą pozostawać na powierzchni.

Ozon jako środek dezynfekujący jest stosowany od lat w różnych sektorach, takich jak przemysł spożywczy, służy do dezynfekcji wody i czerwonych mięs, a także urządzeń do przetwarzania żywności i całych jednostek magazynowych.

Wynika to z faktu, iż jest w stanie w ciągu kilku minut utleniać i niszczyć bakterie i wirusy wszelkiego rodzaju, co czyni go niezwykle wydajnym. Jeżeli potrzebujemy zdezynfekował duże powierzchni z pomocą przyjdzie nam firma dezynfekująca w Warszawie znajdziemy wiele firm które oferują nie tylko ozonowanie. Odkażać można także przy pomocy chloru, jak również specjalistycznych lamp UV. Jednak ozonowanie jest metodą bardziej wydajną, ozon potrafi docierać do wszystkich miejsc, zatem można odkazić wszystkie nawet niedostępne zakątki. Jest to także bardzo dobra metoda pozbycia się nieprzyjemnych zapachów, czy też grzybów i pleśni z poddaszy naszych domów. W ten sposób możemy także skutecznie pozbyć się zapachu papierosowego i stęchlizny.