Kiedyś dostępna w sprzedaży henna farbowała włosy tylko na kolor pomarańczowo-czerwony, ale obecnie możemy kupić gotowe mieszanki z henną, które barwią włosy na różne kolory, od blondu, różu, przez kasztanowy, burgund, fiolety, brązy, aż po czarny.

Jeśli zmieszasz niewielką ilość henny z indygo, możesz uzyskać czarny, a nawet fioletowy odcień, który może się różnić intensywnością w zależności od naturalnego koloru włosów. Potrójnie przesiana, uprawiana na naturalnej glebie bez użycia pestycydów, zbierana raz w roku, świeża henna wysokiej jakości wnika we włosy, chroniąc je przed szkodliwym promieniowaniem UV, jednocześnie pozwalając im oddychać. Henna pomaga również pozbyć się się rozdwojonych końcówek i natychmiast nadaje włosom bardziej miękki, grubszy i zdrowszy wygląd. Zauważysz, że twoje włosy nie rozjaśniają się tak łatwo, jeśli spędzisz cały dzień na słońcu, jednocześnie idealnie komponując się z naturalnym kolorem włosów. Istnieje wiele odcieni brązu, ciemnobrązowego, czarnego, czerwonego i blond, który możesz kupić. Załóżmy, że masz brązowe włosy z pasmami siwizny lub odrosty w kolorze szarym lub białym, nie musisz martwić się o odcień pasujący do twojego oryginalnego koloru, ponieważ henna połączy się, tworząc z włosami jednolity kolor. Możesz również samodzielnie mieszać dowolne kolory, aby uzyskać więcej odcieni. Pamiętaj tylko, że w przypadku niektórych osób henna do włosów jest wyjątkowo trwała, dlatego zawsze sprawdzaj kolor na małym obszarze włosów przed nałożeniem henny na całą głowę. Gotowe mieszanki henny to dobry sposób na nowy kolor włosów

Jeśli masz czarne lub ciemne włosy, ale chcesz je rozjaśnić, a myśl o chemicznych farbach do włosów powoduje, że wzdrygasz się lub, co gorsza, miałaś reakcję alergiczną, nie masz tak wielu możliwości jeśli chodzi o farbowanie włosów.

Naturalna głęboka czerwień lub czysta henna albo Pole Henny chłodny ciemny brąz Rai to jedyna opcja, chyba że masz czarne włosy z siwizną. Rude włosy pojawią się na czarnych włosach w słońcu lub przy dobrym oświetleniu. Używanie brązów, blondów, bordo lub mahoniu nie pokaże się prawie wcale. Jeśli masz szarości, możesz użyć miękkiej czerni lub jeśli masz kruczoczarne włosy, może być konieczne wykonanie dwuetapowego procesu farbowania henną.