Dermokosmetyki to odpowiednie rozwiązanie wielu problemów z włosami, takich jak wypadanie, łamliwość lub łupież.

Szampony z zakresu dermokosmetyków zostały zaprojektowane tak, aby delikatnie myć i utrzymywać naturalne pH skóry głowy. Niezwykle łagodne i wysoce tolerancyjne, są idealne dla osób ze schorzeniami skóry głowy, takimi jak łuszczyca lub z tłustymi włosami z powodu zaburzeń hormonalnych lub przejściowych. Jeśli twoje włosy są głęboko zniszczone przez narzędzia do stylizacji lub powtarzające się koloryzacje, wybierz ultra nawilżające zabiegi i odżywki wypełnione ceramidami i keratyną, naturalnym białkiem niezbędnym dla zdrowych i pięknych włosów. Możliwości włączenia mikrobiomu do pielęgnacji skóry, jamy ustnej i włosów postrzegane jest jako kolejna granica innowacji w kosmetykach i pielęgnacji skóry i włosów.

 


Rozwój mikrobiomowej pielęgnacji skóry napędza trendy odkrywania piękna od wewnątrz. Tradycyjnie leki trawienne, probiotyki i prebiotyki weszły w przestrzeń prewencyjnego zdrowia skóry i są popularnym składnikiem stosowanym wśród dermokosmetyków.

W kontekście pielęgnacji skóry probiotyki zawierają żywe, dobre bakterie, które zwiększają naturalne zdolności organizmu do utrzymania skóry zdrowej i nieuszkodzonej, podczas gdy prebiotyki zachęcają niektóre bakterie do wzrostu, w tym konkretne zdrowe szczepy bakterii. Zarówno probiotyki, jak i prebiotyki są postrzegane jako kolejna granica innowacji w dziedzinie pielęgnacji skóry i dermokosmetyków, które znajdziesz na stronie https://novaclear.eu/wlosy/, oprócz tworzenia możliwości w sąsiednich kategoriach, takich jak pielęgnacja jamy ustnej i pielęgnacja włosów. Stosowanie kremów przeciwsłonecznych stało się teraz integralną częścią naszej letniej rutyny, ale co z ochroną naszych włosów? Przez większość czasu zaniedbujemy to, a włosy są również narażone na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem ultrafioletowym. Kapelusz czy chusta na plaży to nie wszystko, należy chronić włosy odpowiednio dobranymi kosmetykami. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych z użyciem gorących urządzeń również należy stosować preparaty chroniące włosy przed uszkodzeniami.