Ważną umiejętnością, której naucza się małe dzieci w przedszkolu, jest współpraca i zabawa z innymi.

Te podstawowe zestawy umiejętności społecznych są kluczem do osiągnięcia przyszłego sukcesu edukacyjnego. Dzięki podarowaniu zestawów klocków Lego nauka tych umiejętności może rozpocząć się wcześnie. Wszechobecna popularność klocków Lego wśród chłopców i dziewcząt w różnych grupach wiekowych sprawia, że są one częstym prezentem, który nie tylko uczy wielu przydatnych umiejętności, ale są także sposobem na zajmującą zabawę z rodzeństwem czy przyjaciółmi. Zabawa klockami Lego daje dzieciom coś do manipulacji i demonstruje im naturę dodawania, odejmowania i podstawowych umiejętności matematycznych. Prawdopodobnie wiesz już, że majsterkowanie przy klockach Lego może być dobre dla pobudzenia kreatywności. Ale jest o wiele więcej zalet przemawiających za zakupem zestawów klocków Lego dla swoich dzieci.

Postępowanie zgodnie z instrukcjami dołączonymi do zestawu Lego jest równie wielkim wyzwaniem dla małego dziecka, jak umożliwienie mu wymyślenia własnych projektów.

Muszą skoncentrować się na wskazówkach i nauczyć się podążać za nimi krok po kroku, patrząc na to, w jaki sposób składany przez nich kawałek pomaga im złożyć następny kawałek. Zachęca to dzieci do myślenia przestrzennego i kreatywnego rozwiązywania problemów, na jakie natrafiają w trakcie budowania obiektów. Dzieci bawiąc się muszą zaplanować, w jaki sposób wszystkie elementy połączą się. Jeśli napotkają problem podczas montażu, muszą zastosować myślenie przestrzenne, odtwarzając swoje kroki, znajdując problem, a następnie zastanawiając się, w jaki sposób go naprawić. Składając zestawy lego dajemy dzieciom możliwość eksperymentowania i kreatywności w sposób, na który nie pozwalają inne zabawki. Dzieci uczą się przechodzić od ekscytacji przez rozczarowanie do wytrwałości i dumy z osiągnięć w warunkach kontrolowanej zabawy, co świetnie przygotuje je do doświadczania różnych emocji w przyszłości i radzenia sobie z nimi.