Dla wielu osób oczywiste jest, że opakowanie odgrywa dużą rolę w postrzeganej wartości produktu i jako całość branża opakowaniowa naprawdę zmieniła się w ostatnich latach.

Przy wszystkich opakowaniach i pudełkach dostępnych na dzisiejszym rynku często trudno jest wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie opakowaniowe dla twojego produktu. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów opakowań z papieru oraz kartonu o różnej jakości, przeznaczeniu i wielkości. Tektura to lekki, ale mocny materiał na bazie papieru. Można go łatwo ciąć i manipulować, aby tworzyć niestandardowe kształty i struktury. Te cechy sprawiają, że idealnie nadaje się do pakowania spersonalizowanego. Powstaje poprzez przekształcenie materiałów włóknistych pochodzących z drewna lub makulatury z recyklingu w miazgę, a następnie bielenie. Opakowania kartonowe są dostępne w różnych klasach, z których każda nadaje się do różnych wymagań dotyczących pakowania produktów. Wysokiej jakości pudełka kartonowe są używane do pakowania kosmetyków, leków, urządzeń elektronicznych, a nawet prezentów. Dzięki odpowiedniej kombinacji opcji projektowych opakowanie kartonowe może wyglądać na ekskluzywne, bez konieczności wprowadzania wysokich cen. Karton może być używany do wytwarzania pudełek o różnych właściwościach, wydajności i wytrzymałości. Dobrej jakości pudełka kartonowe nie muszą być drogie

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jakiego rodzaju pudełka używa się do pakowania smartfonów i elektroniki, lub innych luksusowych produktów detalicznych, takich jak zegarki czy biżuteria.

Masz wrażenie, że to rodzaj tektury, ale nadal nie jesteś pewien ze względu na trwały i doskonały wygląd takiego opakowania. Ten rodzaj materiału kartonowego to pudełko fasonowe. Takie sztywne pudełko wykonane jest z mocno zagęszczonej tektury, która jest o wiele grubsza niż karton użyty do standardowego składanego pudełka. Nadają się one również do bezpiecznego wysyłania przesyłek do klientów. Te pudełka są powszechnie używane w merchandisingu kosmetyków, biżuterii, technologii i odzieży. Łatwo jest umieścić takie funkcje, jak platformy, okna, pokrywy, zawiasy, przegródki, kopuły i wytłoczenia w takim sztywnym pudełku.