Większości kobiet zależy na tym, aby ich włosy były błyszczące, gładkie oraz aby prezentowały się one bardzo atrakcyjnie.

Na szczęście istnieje wiele różnych zabiegów i czynności, które umożliwiają uzyskanie takich włosów w sposób szybki i jednocześnie skuteczny. Ciekawym pomysłem jest skuteczne laminowanie włosów z wykorzystaniem odpowiednich preparatów kosmetycznych. Czynności takie są wykonywane przez profesjonalne salony fryzjerskie, jednak potrafią one być bardzo kosztowne. Okazuje się, że alternatywą jest laminowanie włosów z wykorzystaniem domowych metod. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Domowe sposoby laminowania włosów

Najważniejsze informacje na temat laminowania włosów

Laminowanie włosów to proces, który polega na pokrywaniu ich powierzchni specjalną substancją ochronną. Bardzo często w salonach fryzjerskich wykorzystywana jest keratyna, natomiast w warunkach domowych często wykorzystuje się żelatynę, galaretkę albo siemię lniane. Laminowanie keratyną w profesjonalnych salonach fryzjerskich kosztuje około 400-800 zł i zapewnia długotrwały, atrakcyjny efekt. Jeśli jednak ktoś nie chce ponosić dużych kosztów laminowania, może zdecydować się na przeprowadzenie takiego zabiegu w domowych warunkach. Co prawda jego efekty będą utrzymywały się krócej, ale koszt będzie za to bardzo niski. Laminowanie jest polecane każdej osobie, ale szczególnie posiadaczkom włosów zniszczonych i matowych.

Skuteczne laminowanie włosów umożliwia zamknięcie łusek co z kolei pozwala na uniknięcie puszenia i uszkodzeń mechanicznych. Włosy zyskują gładkość, połysk oraz stają się przyjemne w dotyku. W przypadku domowego laminowania dobrym pomysłem jest skorzystanie z żelatyny, która zawiera dużo kolagenu zamykającego łuski. Dobrym pomysłem jest połączenie żelatyny z olejkiem lub odżywką. Cały zabieg należy przeprowadzić na włosach, które zostały dokładnie umyte i wysuszone. Częstotliwość przeprowadzania takiego zabiegu zależy od stanu oraz rodzaju włosów.

Warto dodać, że domowe laminowanie włosów jest możliwe również z wykorzystaniem galaretki zawierającej żelatynę, proteiny oraz cukier. Są to składniki wpływające korzystnie na stan włosów. Do laminowania domowego można też wykorzystać siemię lniane. Niezależnie od stosowanego składnika, domowe laminowanie jest dosyć łatwe i kosztuje zaledwie kilka złotych. Efekty tego zabiegu są jednak bardzo zadowalające.