Jeśli twój dom nie jest docieplony w ogóle lub jest zbyt słabo ocieplony, może to spowodować wahania temperatury w pomieszczeniach.

Pokoje na piętrze mogą być cieplejsze niż na dole lub możesz zauważyć różne temperatury we wszystkich pokojach. Dlatego właściwe ocieplenie poddasza i dachu jest tak ważne, aby zapewnić jak najlepszy komfort w domu. Dodatkowo dodanie izolacji piankowej natryskowej do dachu eliminuje ekstremalne temperatury panujące na poddaszu. Sprawi to, że również strych stanie się w domu użytecznym miejscem.

Izolacja utrzymuje stabilną temperaturę w pomieszczeniach

Wybierz skuteczną izolację domu poprzez ocieplanie dachów pianą

Odpowiednia izolacja poddasza może zmniejszyć lub wyeliminować tworzenie się zapór lodowych na dachu w okresie zimowym. Nawisy i sople lodu mogą spowodować wiele kosztownych zniszczeń wewnątrz i na zewnątrz domu. Jeśli twoja izolacja jest stara, może mieć w niej gniazdujące szkodniki. Może to stanowić zagrożenie dla zdrowia ze względu na odchody zwierząt, a także martwe zwierzęta i owady. Rozważ wymianę starej izolacji na ocieplenie dachu za pomocą piany, aby zabezpieczyć swój dom przed tego typu odpadami oraz inwazją szkodników. Natryskiwana pianka poliuretanowa jest materiałem, w którym szkodniki nie mogą zamieszkać, więc pozbędziesz się ze strychu niechcianych owadów i gryzoni.

Izolacja pomaga zapobiegać przedostawaniu się pary wodnej do konstrukcji domu. Izolacja z pianki natryskowej o otwartych komórkach jest paroizolacją, a pianka o zamkniętych komórkach stanowi barierę dla pary. Para wodna, jeśli może przedostać się do dachu, ścian i sufitu, powoduje gnicie drewna, erozję cementu oraz rosnącą pleśń i grzyb. Izolacja poprzez ocieplenie dachu pianką zapewnia ekologiczny sposób na utrzymanie ciepła zimą lub chłodu latem w domu. Izolacja strychu i poddasza zmniejsza zużycie energii, a więc zmniejsza ślad węglowy. Im mniej energii zużywasz, tym mniej dwutlenku węgla zanieczyszcza atmosferę.

Prawidłowo przeprowadzone ocieplanie dachów pianą zapobiega nie tylko stratom ciepła, ale również zapobiega zamarzaniu i pękaniu rur wodno-kanalizacyjnych, co wiąże się z wysokimi kosztami naprawy uszkodzeń.