Jedną z bardzo poszukiwanych usług blacharskich jest PDR czyli paintless dent removal, polegające na usuwaniu wgnieceń bez konieczności ponownego lakierowania.

Naprawa karoserii bez konieczności ponownego lakierowania to duża oszczędność czasu oraz pieniędzy. Nie musimy szpachlować elementu, czekać na wyschnięcie, a następnie lakierować. Wiele uszkodzeń możemy wypchnąć lub też wyciągnąć na zewnątrz przy pomocy specjalistycznych narzędzi. W ten sposób możemy naprawiać różnego rodzaju uszkodzenia, mogą być to dużo zgięcia w przypadku stłuczki, czy też małe wgniecenia, które mogły być spowodowane przykładowo gradem.

Jak szybko i tanio usunąć wgniecenia z karoserii auta?

Jak wygląda usuwanie wgnieceń metodą PDR?

Specjaliści PDR na początku oceniają uszkodzenia, wykorzystują do tego specjalne lampy LED, które pozwalają na bardzo szczegółowe zapoznanie się ze stanem karoserii. Następnie wybierają najlepszą technikę w zależności od rodzaju uszkodzenia. Może być to wyciągnięcie wgniecenie na zewnątrz przy pomocy wypychacza, który przymocowany jest do karoserii za pomocą kleju na gorąco, dzięki temu nie uszkodzimy karoserii. Możemy także wykorzystać urządzenia napinające o większej sile, wybrać pasy czy też łańcuchy, które będą naciskały na większe powierzchnie. Naprawę tego rodzaju można prowadzić także od środka, jeżeli mamy dostęp po zdemontowaniu niektórych elementów pojazdu, możemy dostać się do uszkodzenia, wypchnąć je na zewnątrz, dzięki czemu blacha w wielu wypadkach powróci do poprzedniego stanu.

W zależności od typu uszkodzenia, jego skomplikowania, można wykonać wyciąganie metodą PDR w kilku fazach. Mogą być to wgniecenia o kształtach nieregularnych, gdzie należy kilkukrotnie wyciągać blachę, aby uzyskać poprzedni kształt. W przypadku skomplikowanych wgnieceń należy poszukać doświadczonych specjalistów, blacharzy, którzy od lat zajmują się PDR, będą wiedzieli w jaki sposób wykonać całość prac, aby nie uszkodzić lakieru, szybko pozbyć się wgnieceń. Metoda PDR zdobywa obecnie coraz większą popularność, jest ceniona ze względu na szybkość, małe zaangażowanie czasu, materiałów.

Doświadczeni specjaliści od PDR prowadzą szkolenia, kursy które mają nauczyć wykorzystania tej techniki w praktyce. Jeżeli poszukujemy szkolenia PDR, możemy wejść na stronę szkoleniepdr.pl, zapoznamy się tam ze szczegółami kilkudniowego kursu, w czasie którego poznamy tajniki bezinwazyjnego usuwania wgnieceń. Nauczymy się posługiwać odpowiednimi narzędziami, pod okiem fachowców zdobędziemy cenną wiedzę.