Jeśli chcesz nadać swojemu projektowi nowoczesny i elegancki styl, odpowiednim wyborem będą szklane schody i balustrady.

Na schody i balustrady używane jest szkło laminowane lub hartowane, jest to szkło bezpieczne, ponieważ nie rozpada się na ostre kawałki, którymi można się pokaleczyć. Jeżeli szklana balustrada schodów lub balkonu posiada słupki balustradowe i poręcz jako elementy nośne, szyba nie ma charakteru konstrukcyjnego, ale służy jako element wypełniający i ma minimalną grubość 11,5 mm. W innych przypadkach stosuje się szklane panele o grubości co najmniej 22 mm.

Jaki rodzaj szkła jest używany do balustrad?

Balustrady wewnętrzne i zewnętrzne ze szkła

Balustrady szklane mogą być mocowane na różne sposoby, z boku, na górze i dole, przy czym inaczej mocuje się balustrady całoszklane bezramowe, a inaczej z wypełnieniem szklanym panelem. Szklana balustrada z mocowaniem dystansowym jest to prawdopodobnie najpopularniejszy i najbardziej opłacalny system. Szkło jest mocowane do boku płyty za pomocą mocowań ze stali nierdzewnej, odpowiednio zaprojektowanych i przetestowanych, aby wytrzymać wymagane obciążenie strukturalne.

Jeśli chcesz uzyskać minimalistyczny, elegancki wygląd wnętrza czy tarasu, bezramowa szklana balustrada jest prawdopodobnie najlepszym wyborem dla zastosowań mieszkalnych. Czasami szczegóły konstrukcyjne płyty nie pozwalają na mocowanie bocznej szklanej balustrady lub klient może preferować system mocowania montowany od góry. W takim przypadku można wybrać mocowanie balustrady szklanej do podłogi za pomocą ceownika aluminiowego lub szyny stalowej. Możemy również wybrać całkowicie bezszwową konstrukcję balustrady całoszklanej.

Jeśli poszukujesz odpowiedniej balustrady szklanej do swojej nieruchomości, odwiedź stronę, gdzie znajdziesz wiele ciekawych propozycji https://tierspol.pl/balustrady/. Dobrym rozwiązaniem, aby jednocześnie uzyskać nowoczesny i klasyczny wygląd, jest zastosowanie szklanych paneli wypełniających wspartych na drewnianej poręczy i drewnianych słupkach. W tym systemie szkło będzie mocowane do słupków za pomocą zacisków i może być również przymocowane do poręczy.