Herbicydy selektywne są obecnie najbardziej wydajnym środkiem do walki z różnego rodzaju chwastami.

Można w ten sposób skutecznie usuwać chwasty z uprawy zboża, różnego typu roślin. Oczywiście należy dobrać właściwy herbicyd dla danych upraw, który nie wyrządzi szkody w uprawie, jednak będzie prowadził do obumierania chwastów. Często są to herbicydy działające jedynie na chwasty dwuliścienne, dzięki czemu możemy wyeliminować wiele z nich z upraw.

Skuteczne herbicydy w uprawach rolnych

Herbicyd selektywny Amstaf 800 EC

Herbicydy mogą zatrzymywać proces fotosyntezy, będzie prowadziło to do obumierania rośliny. Wtedy mogą dostawać się poprzez system korzenny lub też stosowane mogą być powierzchniowo na liście oraz łodygi. Dobrym rozwiązaniem może być także zastosowanie herbicydów prewencyjnie, przed wzrostem roślin mogą one oddziaływać na siewki znajdujący się w glebie. W ten sposób herbicyd może hamować wzrost roślin niepożądanych, dając dobre warunki do wzrostu roślin uprawnych. Wstrzymanie na kilka tygodni kiełkowania chwastów może znacznie przyczynić się do wzrostu zbiorów, dzięki temu roślina posiada więcej wody w glebie, składników mineralnych, jak również będzie miała swobodny dostęp do światła słonecznego.

Jednym z często wykorzystywanych w rolnictwie herbicydów jest Amstaf 800 EC, jest to herbicyd, który służy do sporządzania emulsji wodnej. Należy zwrócić uwagę na prawidłowe dobranie proporcji, wymieszanie herbicydu z wodą. Stosuje się go przy pomocy standardowych oprysków rolniczych, może mieć działanie doglebowe oraz nalistne. Bardzo dobrze radzi sobie z chwastami, takimi jak miotła zbożowa, komosa biała, przytulia czepna, gwiazdnica pospolita. Najczęściej stosuje się dawki 3 l na hektar w przypadku upraw zbóż, oraz dawki do 5 litrów na hektar w przypadku upraw ziemniaka. Herbicydy selektywne możemy ze sobą łączyć, niektóre z nich lepiej działają na pewne gatunki chwastów, dodatkowo warto pamiętać, że chwasty mogą z biegiem czasu uodparniać się na ten sam rodzaj oprysku. Dlatego możemy stosować kilka herbicydów, zwiększając tym samym ich skuteczność.

Herbicyd Amstaf 800 EC możemy zakupić na stronie http://uprawy.clug.pl. Jest to środek, który możemy stosować przed oraz powschodowo, dobrze sprawdza się w przypadku zbóż jarych, możemy stosować go także w przypadku upraw pora, czosnku, marchwi czy też pietruszki. Posiada właściwości, które mogą działać na chwasty występujące w różnych rodzajach upraw, także uprawach bylin, słonecznika, soi czy też lnu.