Znalezienie dłuższej wolnej chwili dla siebie w ciągu dnia to jeszcze nie problem. Trudniej jest tak wykorzystać ten czas, by rzeczywiście się odprężyć. Są dwa dobre sposoby, by pokonać stres. W obu potrzebne są kosmetyki. To masaż oraz ciepła kąpiel.

Odprężające działanie masażu

Uciskanie i rozmasowywanie mięśni sprawia, że się rozluźniają. Dzięki temu uspokaja się też umysł i poprawia się samopoczucie. Jeśli jeszcze zastosuje się olejek do masażu, to będzie można poczuć się błogo. Przyjemność zwiększy odczucie olejku na skórze, a przede wszystkim jego aromat. Doskonałe odprężenie gwarantuje ulubiony zapach. Warto więc mieć więcej niż jeden olejek w domu. Preferencje zapachowe mogą się zmieniać w zależności od nastroju czy pory roku.

Inny dobry kosmetyk to balsam do ciała. Kiedy się go stosuje, to także masowane jest ciało. Zapachy balsamów potrafią być niesamowite. Czy zastosuje się taki kosmetyk, czy olejek do masażu, to dba się o skórę. Jednocześnie zapewnia się sobie odprężenie i poprawę samopoczucia.

Jaki kosmetyk do umilenia kąpieli?

Mięśnie rozluźnia kontakt z ciepłą wodą. Potrzebne są wanna, kosmetyki do kąpieli i około 20 minut wolnego czasu. Kąpiel uprzyjemniają zapach, zabarwiona woda i piana. Warto mieć płyn do kąpieli, a jeszcze lepiej dwa lub trzy. Z różnych zapachów wybiera się ten, na jaki ma się największą ochotę.

W niektórych sytuacjach lepiej sięgnąć po specjalną sól do kąpieli, ponieważ zapewnia jeszcze mocniejsze odprężenie. Szczególnie dotyczy to soli epsom https://www.izdrowiej.pl/sol-epsom-siarczan-magnezu, ale i każda inna sól do kąpieli to produkt pierwszej potrzeby w domu. Jeśli jest to ważne, można poszukać takiej, która doda koloru i zapewni pianę.

Kluczową rolę w pozbyciu się stresu gra zapach. Za relaksujący uchodzi np. lawendowy. Warto więc mieć balsam do ciała w tym lub innym podobnym zapachu. Najważniejsze jednak to kierować się swoimi odczuciami. Zimą np. można mieć ochotę na kosmetyki do kąpieli czy inne o słodkim i ciepłym zapachu. Pojawić się może chęć np. na waniliowy albo czekoladowy.