Obecnie bardzo wielu profesjonalistów stwierdza, że wykonują manicure stosują tylko lakiery hybrydowe jako te, które dają przede wszystkim o wiele lepsze efekty.

Lakiery hybrydowe to przede wszystkim znacznie lepsza trwałość wykonywanego przy ich zastosowaniu manicure, kolor jest bowiem znacznie bardziej trwały, dlatego kobiet nie muszą się martwić o to, czy codziennie będą musiały poprawić kolor swoich paznokci, gdyż przeważnie na wyrazistych kolorach widać każdy nawet najmniejszy odprysk. Pomimo tego, że lakiery hybrydowe i wykonany przy ich użyciu manicure nie należą do najtańszych, wiele pań stwierdza, że warto pokusić się o przeliczenie kosztów w dłuższym okresie czasu. Brak konieczności ciągłego poprawiania koloru czy jego zmiany to znacznie niższe koszty związane z wizytami u kosmetyczki czy też nawet lakierów i zmywaczy do paznokci. Wtedy więc może okazać się, że lakiery hybrydowe, chociaż w pierwszym momencie wydają się znacznie droższe, to jednak wychodzą znacznie taniej. I przede wszystkim prezentują się one znacznie lepiej. Wysokiej jakości lakiery hybrydowe do paznokci to z pewnością ta nowość na rynku, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Powodem ich coraz większej popularności jest przede wszystkim to, że są one bardzo trwałe.

Dlatego kobiety, które stosują lakiery hybrydowe, nie mają problemu z wyglądem swoich paznokci, a przede wszystkim z odpryskami lakieru czy jego uszkodzeniami.

Można również zakupić bazę, taką jak Lakier Stickey. Obecnie lakiery hybrydowe są coraz bardziej popularne, jednakże ich cena nie należy do najniższych, dlatego też nie wszystkie panie są w stanie pozwolić sobie na ich zakup. Jednakże bardzo często panie decydują się na to, aby udać się do gabinetu kosmetycznego i wykonać manicure, w którym stosuje się właśnie lakiery hybrydowe. Nie muszą wtedy kupować same lakieru, ale mają profesjonalnie wykonany manicure i często wychodzi to znacznie taniej. Dzisiaj tego typu manicure wykonuje praktycznie każdy gabinet kosmetyczny, umożliwienie klientkom skorzystania z nich to bowiem jeden z czynników, który świadczy o ich popularności.