Poczta e-mail jest szeroko stosowana w biznesie od ponad dwóch dekad i wciąż pojawiają się dwa szczególne trendy.

Z jednej strony, opcje, z których usługodawcy pocztowego korzystasz, są rozpowszechniane, gdy nowi użytkownicy wprowadzają zupełnie nowe usługi e-mail, oraz alternatywy komunikacyjne. Z drugiej strony, ci dostawcy poczty e-mail, którzy są już od kilku lat, nadal wprowadzają innowacje, dzięki czemu niektóre marki stają się silniejsze, gdy ich usługi stają się coraz silniejsze. Mimo to niektóre marki poczty elektronicznej posunęły się naprzód w określonych kierunkach, tak więc przynajmniej dla doświadczonego użytkownika technologii masz pewne oczekiwania co do tego, czym wyróżnia się każdy dostawca. Gmail Google jest skierowany dla klientów, którzy chcą nieco więcej funkcji z pakietu e-mail. Jednak dzisiejszy informator może zacząć podejrzewać, że jeśli chodzi o użytek biznesowy, Gmail może rzeczywiście przebijać pocztę e-mail na komputery stacjonarne do celów biznesowych. Dzięki uaktualnieniu pakietu biznesowego Gmaila, G Suite, dyskusja staje się jeszcze trudniejsza. Przeglądarki i usługi poczty e-mail oparte na przeglądarkach stały się w dzisiejszych czasach tak wyrafinowane, że naprawdę nie ma potrzeby utrzymywania usługi komputerowej, w rzeczywistości może stać się zbyt restrykcyjna, gdy jej najbardziej potrzebujesz.

Jednak Gmail jest w swej istocie usługą konsumencką, która, jeśli ma jakieś zalety, może nadal nie zapewniać wymaganego profesjonalizmu.

W przypadku pakietu G Suite wszystko się zmienia, ponieważ wzmacnia zwykłe korzystanie z Gmaila dzięki licznym funkcjom i opcjom, które docenią zarówno biuro, jak i klienci, którzy otrzymają wysłaną pocztę. Po pierwsze, gmail poczta firmowa jest ogólnie bezpieczną opcją dla wiadomości. Używa zawsze włączonego połączenia HTTPS, dzięki czemu nikt nie może szpiegować poczty e-mail podczas korzystania z Wi-Fi. Twoje e-maile są również szyfrowane, gdy są przechowywane na serwerach Google. Jeśli ufasz samemu Google, możesz zaufać Google za pomocą swojego adresu e-mail w usłudze Gmail.