Niezależnie od tego, czy chodzi o wystrój, użyteczność czy higienę, jest wiele korzyści płynących z używania płytek na ścianach i podłogach w łazienkach.

Chociaż równie dużym zadaniem jest znalezienie idealnego połączenia różnych rodzajów wzorów i jakości płytek, które możesz znaleźć na rynku. Obecnie coraz bardziej popularne są płytki w neutralnych kolorach, jak biały, kremowy, szary czy beż, ponieważ pasują do prawie każdego rodzaju mebli lub wyposażenia, jakie możesz mieć w łazience czy kuchni.

Czy białe płytki do łazienki to dobry wybór

Białe łazienki są jasne i eleganckie

Wśród wielu stylów i wzorów płytek dostępnych w sprzedaży, najpopularniejsze jest zastosowanie płytek białych. Zwłaszcza w łazienkach najczęściej stosuje się białe płytki na ścianach i podłogach. Białe płytki o neutralnym kolorze nadają nawet najmniejszej łazience wrażenie przestronności, mogą być one z połyskiem, matowe, w różnych kształtach i z fakturami. Biały kolor występuje w wielu odcieniach, a w zależności od wyboru i schematu wystroju można wybierać spośród różnych odcieni bieli, takich jak jasna, ciepła i śnieżna, złamana czy kremowa biel.

Ostatnio białe płytki podłogowe i ścienne stały się popularnym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą odświeżyć wygląd swoich łazienek. Jeśli wybierzesz białą płytkę podłogową czy ścienną z pewną teksturą w swojej łazience, to samo w sobie wystarczy, aby nadać tej przestrzeni spójny i ciekawy wygląd. Jeśli taki wystrój wydaje ci się zbyt monotonny, możesz nadać swojej łazience niepowtarzalny wygląd łącząc białe i czarne płytki we wzór szachownicy lub dodając dekory na ścianie.

Kolejnym interesującym elementem, który dodaje wartości do schematu dekoracji białych płytek w łazience, jest tekstura. Białe płytki ceramica bianca wyglądają dobrze, gdy są płaskie i proste, ale są również dostępne w wielu fakturach, wielkościach, kształtach i wzorach. Chociaż biel jest bardzo uniwersalnym kolorem, jeśli nie jest używana z pomysłem, może wyglądać nijako. Dlatego ostatecznie będziesz musiał zintegrować niektóre kolory, takie jak czerń, srebro i złoto, które dodadzą elegancji i stylu całemu wystrojowi.