Każdy z nas kto uczęszczał na biologię zamiast wagarować dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że ludzka skóra nie jest w zupełności gładka, a na jej powierzchni znajdują się tak zwane pory.

Pory to nic innego jak otwory w skórze, które są swego rodzaju ujściem dla potu, sebum czy chociażby włosów. To właśnie one są przyczyna powstawania wągrów, dlatego też, tak istotnym elementem codziennej higieny jest oczyszczanie powierzchni skóry – w szczególności twarzy. Nikt z nas przecież nie lubi ciemnych grudek powstających na powierzchni skóry, które niestety nie wyglądają w żaden sposób estetycznie. Istnieje wiele metod i sposobów na oczyszczenia skóry, a najważniejszym elementem jest to, by zrobić to przede wszystkim dokładnie i w zgodzie z typem naszej skóry. Nie wolno używać mocnych środków, które mogłyby dodatkowo podrażniać i tak wrażliwą już skórę naszej twarzy.
Dlatego też, usuwanie wągrów czy regularne oczyszczenie skóry jest bardzo istotne po to, by móc cieszyć się estetycznym wyglądem i nie czuć dyskomfortu podczas spotkań z innymi. Warto również wcześniej przetestować kilka metod usuwania wągrów byśmy mogli znaleźć ten najbardziej odpowiedni dla nas. Obecnie jedną z najbardziej popularnych metod są wszelkiego rodzaju maseczki z węglem aktywnym, które nakładamy na około piętnaście minut pozwalając wyschnąć cienkiej warstwie nałożonej na twarz. Nieoczyszczone pory przyczyną powstawania wągrów.

Tego typu maseczka zazwyczaj pozwala się później ściągnąć jednym płatem, skutecznie usuwając złuszczony naskórek i sebum z naszych porów.

Metod jest naprawdę wiele jednak praktycznie każdy specjalista nie poleca mechanicznego usuwania wągrów. Jest to niewskazane z wielu względów, a nadmierne używanie tej metody może doprowadzać do stanów zapalnych. Tak więc jeśli wągry stanowią dla Ciebie spory problem i nie jesteś w stanie sobie z nimi w skuteczny sposób poradzić, koniecznie udaj się do lekarza specjalisty, który na pewno pomoże Ci dobrać odpowiednie leczenie.