Premiera najnowszej odsłony konsoli do gier od Sony czyli PlayStation 5 z pewnością ucieszyła wielu graczy, nowa konsola daje nam dużo więcej możliwości niż poprzednie wersje.

Oczywiście będzie się do łączyło z większymi możliwościami jeżeli chodzi o silniki gier, lepszą grafiką, zastosowane podzespoły w najnowszej konsoli pozwalają na lepsze wykorzystanie potencjałów gier. Naturalnie warto zwrócić uwagę iż najnowsza konsola jest kompatybilna wstecz dzięki temu wszystkie stare gry z poprzednich wersji PlayStation będą działały również na nowej. Z pewnością starsze tytuły będą wyglądały na nowej konsoli dużo ciekawiej, warto powrócić do naszych ulubionych tytułów.

Uncharted 4 na PlayStation

Jednym z najpopularniejszych tytułów na Playstation jest gra Uncharted obecnie najpopularniejsza jest czwarta odsłona serii, w grze wcielamy się w awanturnika Natana Drakea, który będzie przeżywał wiele różnych przygód. Oczywiście jest to bardzo ciekawa przygodówka, ze świetną grafiką, z pewnością na popularność gry wpływają bardzo interesujące lokalizację, gra jest bardzo żywa i posiada bardzo ciekawą fabułę. Z pewnością jest to okazja aby sprawdzić się jako najemnik ale także poszukiwacz skarbów który będzie musiał także rozwiązywać różnego rodzaju zagadki aby odnaleźć cenne artefakty. Oczywiście gra pozwala także na grę w multiplayerze, gra wieloosobowa jest z pewnością bardzo interesująca, możliwość grania z osobami z całego świata jest bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na kooperację. Warto zwrócić uwagę iż w gra daje wiele możliwości rozwiązywania zadań na różne sposoby, możemy zatem wspinać się po ścianach, przeskakiwać przez szczeliny czy też nurkować. Oczywiście jest to gra akcji, strzelanka będziemy musieli także walczyć z wieloma wrogami, aby wyjść cało z opresji. Uncharted 4 to kolejna część bardzo popularnej serii, z pewnością wielu graczy którzy pamiętają poprzednie części wspomina je bardzo dobrze, z pewnością sięga po najnowszą wersję.

Nowa generacja konsol do gier

God of War

Innym bardzo interesującym tytułem jest God of War gra która cieszy się dużym uznaniem posiadaczy konsoli PlayStation, jest to przygodówka osadzona w baśniowym świecie, głównym bohaterem jest Kratos który musi pokonać wielu wrogów, przed nim znajduje się wiele wyzwań oraz misji. Oczywiście jest to znana seria gier komputerowych, obecna wersja pochodzi z kwietnia 2018 roku, jednak gra jest nadal bardzo popularna, ze względu na bardzo wciągającą fabułę. To bardzo wyjątkowa przygodówka, nasz bohater często posługuje się bronią białą, toporem, łukiem oczywiście sam system walki jest dość skomplikowany, jednak nie na tyle aby sprawiał problemy. Oczywiście wprawny gracz będzie mógł posługiwać się toporem, aby móc pokonać wszystkich przeciwników. Charakterystyczną rzeczą dla tego rodzaju gier jest także końcowy boss do pokonania, wówczas nasz bohater będzie musiał stoczyć nierówną walkę z często mocniejszym przeciwnikiem, znaleźć jego słaby punkt i go pokonać. Z pewnością gra będzie świetnie prezentowała się na najnowszej konsoli PlayStation 5, wymagająca grafika, jak również lepsza kontrola nad naszą postacią to czynniki które sprawdzą się doskonale w najnowszych konsolach. Mimo iż gra ma już kilka lat z pewnością jest bardzo grywalna, jest chętnie wybierana przez graczy na całym świecie.

Nowe możliwości gier na konsoli PlayStation 5

Obecnie studia zajmujące się tworzeniem gier szykują nowe tytuły dedykowane pod najnowszą konsolę PlayStation 5, z pewnością będą chciały wykorzystać pełen potencjał silników gier przez najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w nowych konsolach. Mocna karta graficzna pozwoli na uzyskanie wspaniałych kolorów, obrazu dającego wrażenie nierealności.

Jest to także wyzwanie dla nowych tytułów, z pewnością ps5 gry będą charakteryzowały się nowymi rozwiązaniami które nie były stosowane wcześniej w konsolach. Będziemy mogli także liczyć na odświeżone wersję niektórych naszych ulubionych tytułów popularnych na PlayStation 3 czy też PlayStation 4, jest to bardzo dobry pomysł aby nasze ulubione tytuły zyskały nową poprawioną grafikę, kiedy będziemy mogli cieszyć się grami w wysokiej rozdzielczości.