Każdy kierowca powinien posiadać ubezpieczenie podstawowe OC swojego pojazdu, które będzie ubezpieczeniem w razie wypadku, dodatkowo także wielu kierowców wykupuje ubezpieczenie AC ubezpieczenie znacznie rozszerzone.

Obejmuje ono znacznie więcej przypadków kiedy naprawa naszego auta zostanie pokryta przez ubezpieczyciela. Wybór ubezpieczenia dodatkowego znacznie lepiej sprawdza się w chwili, gdy wzrasta ryzyko naszego wypadku, kiedy kierujemy samochodem. Wówczas to najlepiej jest wybrać autocasco. Jeśli chcemy, aby nasza codzienna jazda samochodem zawsze była komfortowa i bezpieczna, wówczas najlepiej wybrać AC na terenie całej Polski, które zapewni nam lepsze warunki oraz sprawi, że uzyskamy lepsze odszkodowanie.

Rozbita szyba a ubezpieczenie - co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie szybo – co wybrać AC czy OC?

Jednym z elementów samochodu który jest bardziej narażony na uszkodzenia może być szyba. Warto zwrócić uwagę iż w przypadku wielu zdarzeń drogowych szyba może pęknąć, może być to uderzenie kamieniem, może być to akt wandalizmu czy też przypadek. Oczywiście wiele z tych problemów pokryje OC, jednak w wielu przypadkach warto wykupić ubezpieczenie dodatkowe szyby. Oczywiście kiedy posiadamy ubezpieczenie AC wówczas szyba zostanie naprawiona na koszt ubezpieczyciela. Niekiedy z jadącego przed nami pojazdu może wypaść jakiś element który uszkodzi naszą szybę, może być to także kamień spod kół. Dlatego też powinniśmy sprawdzić jaką polisę posiadamy, czy pokrywa ona tego rodzaju szkody.

Z pewnością dodatkowe ubezpieczenie do OC jest dobrym pomysłem, wówczas szyba zostanie naprawiona kosztów ubezpieczyciela, często nie zdajemy sobie sprawy w jak wielu przypadkach może nastąpić jej uszkodzenie. Z pewnością może być to uszkodzenie na skutek gradu, dodatkowo także szyby w starszych samochodach mogłaby być nieco porysowane, rysa może z czasem się powiększać powodując większe pęknięcie. Podczas kontroli drogowej kiedy policjant zauważy pękniętą szybę może nam grozić mandat do 500 zł.

Dlatego też warto zabezpieczyć się przed tego rodzaju nieprzyjemnościami, więcej na temat ubezpieczenia szyb w naszych samochodach możemy przeczytać w artykule na stronie http://specjalistka.net/peknieta-szyba-samochodzie-a-ubezpieczenie-oc/, z pewnością dzięki temu będziemy mogli podjąć decyzję czy warto skorzystać z ubezpieczenia dodatkowego.