Piękny Zamek Czocha znajduje się nad zalewem leśniańskim w miejscowości Sucha, jego budowa rozpoczęła się w roku 1241, na początku pełnił on rolę w czeskiej warowni.

Przez wiele lat przechodził on z rąk do rąk różnych właścicieli, Do obecnego stanu został doprowadzony w roku 1912, otoczony jest fosa, z zamkiem wiąże się wiele historii, zwłaszcza z czasów II Wojny Światowej, gdzie w zamku miała się mieścić szkoła niemieckiego wywiadu Abwery oczywiście nie zostało to jednoznacznie udowodnione, zamek zagrał w polskim serialu „Tajemnica twierdzy szyfrów”.

Tajemniczy Zamek Czocha w Leśnej

Atrakcje turystyczne jakie oferuje Zamek Czocha

Obecnie Zamek Czocha przystosowany jest do celów turystycznych, jest on otwarty dla zwiedzających, możemy tutaj podziwiać wspaniałe sale i komnaty, jest on dobrze zachowany, na ścianach znajdziemy wspaniały malowidła, arrasy czy też kolekcje dawnej broni. Posiada on ponad 100 miejsc noclegowych dla turystów, możliwe jest tak że zorganizowanie konferencji w jednej z czterech dużych sal. Dla wygody turystów oddana została także siłownia oraz sauna, dlatego też możemy liczyć to na wiele ciekawych udogodnień.

Wśród atrakcji zamku można zaliczyć nocne zwiedzanie sali tortur, oczywiście zwiedzającym towarzyszy przewodnik który będzie opowiadał o historii zamku, a także wiążącymi się z nim legendami. Możliwa będzie także degustacja miodów pitnych w zamkowej winiarni. Jedną z najciekawszych atrakcji może być tak że nocleg w komnacie książęcej, znajdziemy tam duże łoże które posiada także specjalną zapadnię. W zamku możliwe jest zorganizowanie różnego rodzaju imprez okolicznościowych, bankietów, imprez dla firm czy też wystaw.

Wyjątkowa architektura sprawiła że Zamek Czocha stał się miejscem gdzie kręcono wiele filmów takich jak przykładowo „Gdzie jest generał”, czy też z polski serial „Tajemnica twierdzy szyfrów”, opowiadający o polskim agencie wywiadu który próbuję rozwiązać tajemnice Zamku Czocha i Zamku Książ. Z pewnością jest to miejsce gdzie warto zorganizować imprezę firmową, szkolenia, konferencję, ze względu na duże powierzchnie może pomieścić om wielu gości.

Więcej na temat zamku Czocha dowiesz się na blogu Martynasoul.com