Kiedy chcemy zamontować w naszym ogrodzie wannę z hydromasażem, powinniśmy rozpocząć od rozplanowania położenia, powinniśmy określić jaka wielkość wanny zmieści nam się w ogrodzie.

Dodatkowo trzeba będzie pamiętać iż potrzebny będzie obwód elektryczny, który będzie miał za zadanie zasilanie pompy. Dodatkowo musimy wannie zapewnić stały dopływ wody, jak również odpływ. Często rury doprowadzające wodę ukryjemy pod trawnikiem, dlatego też trzeba będzie wykonać odpowiedni wykop, gdzie umieścimy rury oraz przewody, Może to wymagać pewnych prac ziemnych związanych z naruszeniem naszego trawnika, możemy także zdjąć ostrożnie wierzchnią warstwę trawy, a następnie po położeniu rury przykryć nią z powrotem. Oczywiście wiele prac możemy wykonać sami, jednak konieczna będzie w tym wypadku usługa elektryka który wykona dodatkowy obwód, jak również podłączy prawidłowo pompę do zasilania. Możemy także wykonać dodatkowy bezpiecznik, który będzie odpowiadał za naszą wannę, może być to bardzo wygodne w przypadku różnego rodzaju przepięć czy awarii. Wodę którą będziemy wypuszczali z naszego jacuzzi, powinniśmy skierować do sieci kanalizacyjnej, warto bowiem pamiętać iż często wanna tego rodzaju będzie posiadała dużą pojemność, dlatego też wylanie wody na nasz trawnik nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Jak przygotować wannę jacuzzi w naszym ogrodzie?

Dodatkowo bierzemy pod uwagę fakt że czasem do wody dodawany jest przykładowo chlor, który ma za zadanie ją oczyszczać, tego rodzaju woda nie powinna raczej znaleźć się na naszym trawniku.

Pamiętamy także o łatwym dostępie do samego silnika pompy, w tego rodzaju konstrukcjach znajdziemy także jeden lub kilka filtrów, które raz na pewien czas trzeba będzie wymienić lub też oczyścić, dlatego też swobodny dostęp ma tutaj duże znaczenie. Oczywiście na rynku znajdziemy różne minibaseny jacuzzi, mogą posiadać one wiele dysz, które będą kierowały strumień wody na poszczególne partie naszego ciała, dzięki nim będziemy mogli się odpowiednio zrelaksować. Dodatkowo woda może być podgrzewana, obecnie tego rodzaju minibaseny mają dużo możliwości, możemy zamontować także podświetlenie, czy nagłośnienie.