Z pewnością każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę, że nieskazitelne szyby w samochodzie to nie tylko ładny i estetyczny wygląd samochodu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy.

Powłoki na szkle mogą znacznie poprawić jazdę w deszczową pogodę. Woda będzie spływać z szyby szybciej i bez zacieków, dzięki czemu widoczność będzie znacznie większa. Szkło pozostanie również czystsze, ponieważ przywiera do niego mniej brudu i zanieczyszczeń. Wycieraczki sprawdzą się również znacznie lepiej na powlekanych szybach.

Czystość szyb w samochodzie zwiększa bezpieczeństwo

Płyny do mycia i pielęgnacji szyb samochodowych

Szyby z zarysowaniami, odblaskami czy skłonnością za zaparowania mogą sprawić, że widoczność dla kierowcy znacznie się zmniejszy, może to spowodować wypadek czy kolizję drogową. Ważną rzeczą jest zatem odpowiednie czyszczenie i pielęgnacja szyb. Obecnie znajdziemy w sprzedaży wiele specjalistycznych płynów do mycia szyb w samochodach, możemy również zastosować preparat, który zapobiegnie parowaniu szyb w deszczu i podczas wilgotnej pogody.

Reflektory mają tendencję do zamglenia z czasem i w zależności od tego, jak często użytkujesz pojazd czy pozostawiasz go na dworze, trudno jest temu zapobiec. Powłoki UV na reflektorach z czasem ścierają się lub żółkną, powodując zmętnienie soczewek. Ogranicza to ilość emitowanego światła, gdy są używane i zmniejsza twoje bezpieczeństwo na drodze. Powłoka lub renowacja reflektorów może poprawić bezpieczeństwo jazdy w nocy. Zamglone reflektory pogarszają również ogólny wygląd samochodu, możemy je jednak wypolerować, zamiast kupować nowe.

Jeśli twój samochód jest w szczególnie złym stanie, zapytaj detailera, jakie problemy może rozwiązać. Proces detailingu to wiele etapów, również czyszczenie i pielęgnacja szyb za pomocą specjalistycznych środków. Możemy również nałożyć na szyby antypary, które zapobiegają parowaniu okien samochodowych w wilgotnym środowisku. Możesz takie preparaty znaleźć na stronie https://detailingstore.pl/46-plyny-do-szyb-i-antypary. Dzięki czystszej szybie pozostaje ona lśniąca i zapewnia, że widok kierowcy pozostaje niezakłócony, zwiększa się zatem bezpieczeństwo podróżowania samochodem.