Śniadanie jest uważane za bardzo ważny posiłek, ponieważ przerywa nocny post, uzupełnia zapasy glukozy i dostarcza innych niezbędnych składników odżywczych, aby utrzymać poziom energii w ciągu dnia.

Glukoza jest źródłem energii dla organizmu. Jest rozkładana i wchłaniana ze spożywanych węglowodanów. Rano zapasy glikogenu są niskie. Glikogen to glukoza przechowywana w tkance mięśniowej i wątrobie, gdzie jest uwalniana powoli przez noc w celu utrzymania stabilnego poziomu cukru we krwi. Gdy cała energia z zapasów glikogenu zostanie zużyta, twoje ciało zaczyna rozkładać kwasy tłuszczowe w celu wytworzenia potrzebnej energii.

Bez węglowodanów kwasy tłuszczowe są tylko częściowo utleniane, co może powodować obniżenie poziomu energii. Zjedzenie śniadania przywraca zapasy glikogenu i zwiększa poziom energii, a także metabolizm w ciągu dnia. Śniadanie stanowi znaczną część dziennego spożycia składników odżywczych, takich jak kwas foliowy, żelazo, witaminy z grupy B i błonnik.

Niezbędne witaminy, minerały i inne składniki odżywcze można uzyskać wyłącznie z pożywienia, więc nawet jeśli twoje ciało zwykle może znaleźć wystarczającą ilość energii, aby przejść do następnego posiłku, nadal musisz uzupełnić poziom witamin i minerałów, aby zachować zdrowie i witalność.

Wiele osób, które opuszczają śniadanie, jest znacznie grubszych niż te, które jedzą śniadanie. Pomijanie śniadania może obniżyć sprawność umysłową. Zjedzenie śniadania może pomóc w nauce i pracy, ponieważ lepiej potrafisz się skoncentrować i masz więcej energii do wykonywania codziennych obowiązków. Nie każdy ma czas, aby zjeść coś rano w domu, dlatego możesz odwiedzić kawiarnię, która oferuje Śniadania Warszawa to miejsce, gdzie znajdziesz wiele takich ofert. Jeśli pominiesz śniadanie, częściej dokonujesz złych wyborów żywieniowych przez resztę dnia i na dłuższą metę. Ludzie, którzy jedzą śniadanie, mają bardziej pożywną dietę niż ludzie, którzy opuszczają śniadanie. Mają też lepsze nawyki żywieniowe, ponieważ mniej prawdopodobne jest, że będą szukać niezdrowych przekąsek w ciągu dnia.