Końcowe miesiące ferii to idealny moment na zdecydowanie się nad planem spędzenia letniego wypoczynku.

Coraz większa grupa wczasowiczów nauczona zdobytym doświadczeniem i problemami ze znalezieniem stosownej do oczekiwań bazy kwater tuż przed wyjazdem na długo oczekiwany urlop już teraz rezerwuje miejsca z myślą o letnim wypoczynku. Podczas wyboru miejsca wypoczynku trzeba obowiązkowo pomyśleć nad wyruszeniem do Sielpi. Zlokalizowany w województwie świętokrzyskim Zalew Czarnej Koneckiej w Sielpi to doskonała baza wypadowa dla osób preferujących miejsca z dala od miejskiego a nawet turystycznego zgiełku, zapewniających szansę nieustannego obcowania z przyrodą. Dzięki otoczeniu lasami sosnowymi, które emitują zapach aromatycznej żywicy, wokół Zalewu w Sielpi roztacza się specyficzny mikroklimat sprzyjający układowi oddechowemu zarówno najmłodszych dzieci jak i seniorów.

Sielpia nie licząc warunków natury wypoczynkowej proponuje odwiedzającym gościom bogatą bazę domków wczasowych. Wśród aktualnej oferty warto pomyśleć nad zarezerwowaniem zlokalizowanych w odległości do pięciu minut spaceru od zbiornika wodnego domków letniskowych. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu każdy turysta może czynnie i w przyjaznej atmosferze spędzić urlop nawet podczas niepogody.

Bardzo dużą zaletą urlopu spędzanego w Sielpi jest bliska lokalizacja wielu atrakcji województwa świętokrzyskiego. Podczas wakacyjnego pobytu w Sielpi można zaplanować wycieczkę między innymi do Jaskini Raj czy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Na osoby wybierające aktywną wypoczynku czekają dobrze oznakowane trasy rowerowe prowadzące poprzez zachwycające miejsca całej okolicy.