Nieograniczoną ilość zastosowań we wszystkich gałęziach gospodarki oferują różnego rodzaju hale stalowe.

Dzięki bardzo dużym powierzchniom użytkowym doskonale nadają się do stworzenia w nich magazynów, hal produkcyjnych, czy też centrów logistycznych dużych firm. Obecnie hale stalowe służą także do tworzenia pod ich dachami olbrzymich sklepów, hurtowni, sklepów budowlanych oraz wielu innych placówek handlowych, które dla swojego sprawnego funkcjonowania potrzebują dużych powierzchni użytkowych. Istnieje możliwość zamówienia gotowego projektu, lub też wykonania projektu według indywidualnych potrzeb zleceniodawcy, dzięki temu można optymalnie wykorzystać powierzchnie magazynu.

Oczywiście konstrukcje stalowe są tańsze niż tradycyjne hale murowane. Dlatego też cieszą się taką popularnością, nowoczesne budownictwo nie mogłoby się obecnie obejść bez takich elementów i materiałów budowlanych, jak konstrukcje stalowe.

Pozwalają one na wznoszenie wysokich budynków, które dzięki zastosowaniu w nich wytrzymałych konstrukcji ze stali są nie tylko wytrzymałe, ale także elastyczne. Dziś konstrukcje tego typu pozwalają również na budowanie obiektów o dużej wysokości i powierzchni użytkowej, bez konieczności umieszczana w nich wsporników mających na celu utrzymanie konstrukcji. Konstrukcje ze stali pozwalają architektom stworzenie funkcjonalnych budynków, można w nich umieścić wiele towarów, dzięki dużej powierzchni. Wysokie hale umożliwiają umiejscowienie w nich wysokich regałów na palety. To także dobry pomysł na stworzenie chłodni, do przechowywania różnych towarów spożywczych. Z pewnością przechowywanie pomidorów w przechowalni, jest dużo łatwiejsze jeżeli wyposażymy ją w wielu różnego rodzaju półek ułatwiających dostęp. Regały powinny być od siebie oddalone, aby umożliwić swobodną cyrkulację powietrza. W chłodni powinna panować niska temperatura, ale także ważna jest wymiana powietrza, oraz odpowiednia wilgotność. Jeżeli w chłodni jest zbyt sucho warzywa mogą wysychać, przez co stracą na wadze i objętości.