Gdy nadchodzi lato, każdy z nas pragnie cieszyć się jak największą ilością promieni słonecznych wpadających przez okna. Jednak często bywa, że po okresie zimowym, który w Polsce trwa wyjątkowo długo, wiele osób ma zaniedbane okna. O utrzymanie czystych szyb trudno bowiem, gdy temperatura spada poniżej zera lub nieustannie pada deszcz i śnieg. Jeśli mieszkamy w mieście, spotkamy się z dodatkowym utrudnieniem, ponieważ za naszym oknem wciąż kłębić się będą spaliny, co nie pozostaje obojętne dla przejrzystości naszych okien. Firmy sprzątające dokładnie rozumieją te bolączki i wychodzą potrzebom klientów naprzeciw, oferując m.in. mycie okien Wrocław lub sprzątanie balkonów. Co wchodzi w skład takiej usługi i ile ona kosztuje?

Mycie okien Wrocław – usługa

Aby zamówić mycie okien Wrocław nie musimy nawet wychodzić z domu. Obecnie, w dobie Internetu, również to możemy załatwić przez Internet. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i naszym oczom ukaże się cały szereg podmiotów wykonujących ten serwis. Jednak nie każdej firmie warto ufać natychmiast. Dlatego nim zdecydujemy się na wpłacenie zaliczki za usługę, sprawdźmy dokładnie, jaką kadrą dysponuje podmiot, a także czy na stronie widnieje informacja o ubezpieczeniu od ewentualnych szkód, które ekipa może wyrządzić w mieszkaniu oraz od wypadków. Jeśli bowiem okaże się, że dana instytucja nie ubezpieczała swoich pracowników (np., zatrudniając uchodźców), a do wypadku dojdzie na terenie naszej posiadłości, to my zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności. Każdorazowo, przed zamówieniem usługi upewnijmy się więc, że dana firma, która oferuje mycie okien Wrocław, działa zgodnie z przepisami krajowego prawa.

Jeśli nabierzemy już pewności co do jakości oraz legalności świadczonych usług, możemy zgłębić ofertę. Mycie okien Wrocław to oczywiście nie jedyna opcja dostępna u dużych podmiotów, jednak nawet i ten sektor serwisu może dzielić się na pewne warianty. Cena za usługę będzie zależała m.in. od wielkości naszych okien oraz tego, czy jest to okno jednoskrzydłowe, a może o większych wymiarach.

Obecnie mycie okien Wrocław prezentuje się mniej więcej w granicach cenowych od 20 do 100 zł, jeśli chodzi o okna jedno i dwuskrzydłowe. Drzwi balkonowe to koszt od 30 zł wzwyż. Mycie witryn sklepowych rozliczane jest od m2 i obejmuje wyczyszczenie szyby z dwóch stron. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że podane ceny są kosztami szacunkowymi. W rzeczywistości każdy usługodawca przedstawia dodatkową opłatę za umycie okien po ocenie, czy okno jest bardzo zabrudzone, jaki ma rodzaj przeszklenia oraz czy umycie go wymaga specjalnych umiejętności od ekipy sprzątającej, gdyż jest np. trudnodostępne.

Dom i biuro – mycie okien Wrocław

Oczywiście mycie okien Wrocław to usługa, którą możemy zamówić zarówno do mieszkania, domu jak i biurowca. Jednak cena za czyszczenie szyb w wysokich budynkach będzie zdecydowanie wyższa od mycia zwyczajnych okien. Chodzi przede wszystkim o to, że firma sprzątająca musi w tym celu zatrudnić specjalnie wykwalifikowane osoby, które będą w stanie pracować po kilka godzin dziennie na wysokościach. Dodatkowo podmiot musi regularnie szkolić serwis świadczący usługi specjalne oraz wysoko go ubezpieczać. Ponadto dochodzi również kwestia zarobków. Do pracy na wysokości jest zdecydowanie mniej chętnych, aniżeli do wykonywania zwykłych porządków domowych. Pracodawca jest więc w tej sytuacji zapłacić o wiele więcej za mycie okien Wrocław niż w przypadku pracowników z podstawowymi umiejętnościami.

Należy wziąć także pod uwagę, iż firmy sprzątające najczęściej preferują podpisywanie umów dotyczących czyszczenia szyb w biurowcach na dłuższy okres. W ten sposób zabezpieczają swoją inwestycję w umiejętności pracowników i ich ubezpieczenia. Jeśli zatem jesteś osobą dysponującą budynkiem biurowym i zastanawiasz się nad zamówieniem usługi tj. mycie okien Wrocław, musisz liczyć się z koniecznością dłuższej współpracy na warunkach zawartych w podpisywanej umowie.