Zdrowe odżywianie nie zawsze jest łatwe, ale przestrzeganie zdrowej diety może być jedną z najmądrzejszych decyzji, jakie kiedykolwiek podejmiesz. Prawidłowe odżywianie nie tylko poprawi wygląd i samopoczucie, ale także pozwoli zaoszczędzić pieniądze na przyszłych kosztach leczenia problemów zdrowotnych.

Przestrzeganie zdrowej diety obejmuje wybór dużej ilości chudego mięsa, warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i produktów mlecznych. Oznacza to także pomijanie lub spożywanie rzadko produktów o dużej zawartości cukru, tłuszczów nasyconych i sodu. Obejmuje to większość fast foodów, słodzone napoje gazowane, przetworzone przekąski, takie jak frytki i chipsy, oraz wszystko, co zawiera dużo sodu, tłuszczu i cukru i kalorii w porcji. Podobnie jak samochód, twój mózg potrzebuje paliwa wysokiej jakości, aby działać poprawnie. Bardziej wydajna praca umysłu może pomóc Ci zarobić więcej, ponieważ osoby osiągające wysokie wyniki są zwykle pierwsze w kolejce do promocji i podwyżek w pracy. To, co jesz, ma wpływ na twój mózg, w tym na obszary regulujące nastrój.

Chociaż nie ma jednego pokarmu, który działałby jak sprawdzony lek przeciwdepresyjny, utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi poprzez regularne, prawidłowe odżywianie pomoże ci poczuć się lepiej przez większość dni.

Pokarmy bogate w witaminy i minerały, takie jak owoce, produkty pełnoziarniste i warzywa, są związane z ogólnie niższym ryzykiem wystąpienia depresji, podobnie jak pokarmy bogate w tłuszcze omega-3, takie jak orzechy, łosoś i inne tłuste ryby. Jeśli masz problem ze skomponowaniem diety, zamów catering dietetyczny Łódź. Dieta może również zmniejszyć stres. Kiedy twoje ciało jest w chronicznym stanie stresu, rozkłada białko, aby przygotować się do bitwy, ale niektóre pokarmy mają zdolność zmniejszania poziomu kortyzolu, hormonu stresu. Spożywanie pokarmów zawierających kwasy tłuszczowe omega-3 i magnez może pomóc w obniżeniu poziomu kortyzolu. Dieta bogata w białko, w tym ryby i nabiał, może pomóc w uzupełnieniu zapasów białka i utrzymaniu niskiego poziomu kortyzolu.